ABLV pašlikvidācija – kas maksā, tas pasūta mūziku

Olegs Fiļs

Drīz pēc maksātnespējas administratora Bunkus slepkavības, Latvijas atbildīgās amatpersonas izvēlējās apmierināt ABLV bankas īpašnieku vēlmi iet bankas pašlikvidācijas ceļu, kas, kā norādījusi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta (Kontroles dienests) vadītāja Ilze Znotiņa, nav ceļš, kādu gājušas citas valstis šādos gadījumos.

Vēl vairāk, ABLV bankas likvidācijai tiek piesaistīts bankas akcionāriem jau labi pazīstamais, iepriekšējais ABLV Bank grupas auditors Ernst&Young un tiek noraidīts ierosinājums pieņemt neatkarīgu, neieinteresētu ekspertu ar neapšaubāmu reputāciju un lielāko pieredzi – proti, kompāniju Kroll.

Viss šis vairāk nekā aizdomīgais process rezultējies ar to, ko bija iespējams sagaidīt. Ernst&Young  sagatavotais likvidācijas plāns paredz tādas noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas novēršanas (AML) procedūras, kuras Kontroles dienests ir atzinis par pilnīgi nepieņemamām. Kā portālā Delfi intervijā ar Jāni Domburu norāda Kontroles dienesta vadītāja Ilze Znotiņa, ir redzams – kas maksā, tas pasūta mūziku.

Visā tā rezultātā vienpadsmit mēnešus pēc FinCen paziņojuma par ABLV banku vēl aizvien nav apstiprināta bankas pašlikvidācijas plāna. Pēdējā informācija no FKTK ir bijusi, ka tāds varētu tikt apstiprināts līdz gada beigām. Taču jādomā, ka tas būtu iespējams vienīgi tad, ja ABLV puse piekristu visām Kontroles dienesta prasībām attiecībā uz naudas atmazgāšanas novēršanas procedūrām, tieši saistībā ar kurām ir radušās problēmas, vai arī, ja FKTK atkal pieņems tieši tādu lēmumu, kādu vēlas ABLV.  Medijos ir parādījusies, jādomā, ABLV interesēs safasēta informācija par to, ka visa šī rezultātā banka nevar sākt izmaksāt naudas līdzekļus, kas draudot ar tiesvedībām pret Latvijas valsti. Šis acīmredzot ir vājš mēģinājums izdarīt spiedienu uz Latvijas valsts amatpersonām, lai tās apstiprinātu Ernst&Young izstrādāto bankas likvidācijas plānu arī bez stingrām noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas novēršanas prasībām, kuras pieprasa Kontroles dienests.

Citiem vārdiem sakot, kamēr liela daļa sabiedrības uzmanības ir pievērsta valdības veidošanas farsam līdzīgajām peripetijām un čekas maisu pētīšanai, citur klusu, bet ļoti aktīvi notiek procesi, kuros koncentrējas visas šobrīd pašas nopietnākās Latvijas problēmas – ASV pārmetumi par starptautiska mēroga naudas atmazgāšanu un korupciju Latvijā, aizdomas par pasūtījuma slepkavību un safabricētām krimināllietām, nemaz nerunājot par nepieciešamība steidzami izpildīt Moneywall prasības.

Igaunija ir jau arestējusi desmit iesaistītos un tiek gaidīti vēl aresti saistībā ar Danske bank filiāles naudas atmazgāšanas skandālu. Latvijā turpretī kriminālprocess ir ierosināts pret Latvijas bankas prezidentu par to, ka viņš esot sadarbojies ar ASV institūcijām, atklājot tām informāciju par ABLV, un ir nošauts maksātnespējas administrators, kurš kontaktējās ar ASV amatpersonām ABLV likvidācijas sakarā. Pašai ABLV bankai ir atļauts pašlikvidēties, un viens no diviem lielākajiem ABLV akcionāriem Oļegs Fiļs demonstratīvi bauda dzīvi, publicējot sociālos tīklos fotogrāfijas ar dārgiem šampāniešiem, sulīgiem steikiem un ekskluzīvu atpūtu siltajās zemēs.

Kā šis viss liek izskatīties mūsu valstij un tās tiesībsargiem, katrs var spriest pats.

Fils1

fils2

fils3

 

Autors: Jurģis Liepnieks

Foto avots: Olega Fiļa lapa Instagram

 

Populārākie raksti13
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Prātnieks
Prātnieks

Milžu cīņa: čaiņiks pret kastroli

Zane
Zane

Jurgim nedod majas😂

ābece
ābece

IQ negatīvs?

Augusts
Augusts

Jocīgi, ka latvietei Santai ir īsts, Izraēla tautā cienījams uzvārds – Zāmuele. Pareizāk droši vien būtu bijis Samuele (kā Bībelē pravietim Samuelam, no kura vārda arī radies uzvārds), lai gan lietas būtību tas protams nemaina. Bet Oļegam, kas droši vien skaitās ebrejs, uzvērs – prasta Odesas pacana iesauka.

Salatētis
Salatētis

Gribas novēlēt Jurģim Liepniekam Jaunajā gadā daudz sulīgo sulīgo nu ļoti sulīgas steikus ko ceps sieva Ilze Elizabete Liepniece. Un daudz daudz šampaniešu dāvanas no Santas Zāmueles un Magnum Bara! Lai ir priecīgs, burbuļošs un ar steikiem pārticīgs Jaunais Gads!

ābece
ābece

Tad redz, kur var sastapt ģedu morozu! Tāds novēlējums gan netiek kuram katram gurmānam, tikai Liepnieku ģimenei. Ar ko viņi izpelnījušies tādu atzinību, nevar saprast.

Hi-hi
Hi-hi

Priecīgus Ziemassvētkus, Jurģi !!!

Neo
Neo

Kamēr klienti gaida naudiņu, tikmēr šis sauļojas un šampi rij, tā būtu pareizi formulēt.

Sulīgs steiks
Sulīgs steiks

Nav ko teikt Jurģi…. par sulīgiem steikiem – vienkārši vērtīgs raksts! Tev mājas nedod?

ābece
ābece

Rakstā ir arī burti, ne tikai krāsainas bildes.

Juris
Juris

Nu neinteresanti, cik var par viņu rakstīt!

ābece
ābece

Mani, piemēram, interesē, vai kastroļu fiļs ir sācis ēst kopš 2005. gada. Toreiz tuc-tuc rītiņam kastroļu fiļa pusdienās pasūtītās, bet neskartās vistu ekstremitātes nācās apglabāt mēslainē.

Arī tagad fotoreportāža nespēj ne noliegt, ne apstiprināt, vai kaut kas ir mainījies šo 13 gadu laikā. Intriga saglabājas.

Max
Max

Paredzu, ka smaids vairs ilgi nerotās Kastroļu fiļa seju. Draudziņiem policijā un FKTK nez vai iespējas ir neirobežotas un visus, kas traucē lode arī nejauši neapturēs.