“Jēkabpils policistu -laupītāju” lietā Ķuzis saņem aizrādījumu par sīkiem disciplinārās uzraudzības jautājumiem

Ints Ķuzis

Pēc traģiskās laupīšanas Jēkabpilī, kurā bandītu vidū bija arī policisti, atstādinātais un vēlāk amatā atjaunotais Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Ints Ķuzis pēc dienesta pārbaudes saņēmis “aizrādījumu par dažiem sīkiem disciplinārās uzraudzības jautājumiem”.

IeM izbeigusi disciplinārlietu pret Ķuzi un iekšlietu ministre Linda Mūrniece (V) izteikusi Ķuzim aizrādījumu, kas nav disciplinārsoda veids. Tāpat ministre uzdevusi Ķuzim pilnveidot disciplināro uzraudzību Rīgas reģiona pārvaldē.

Līdz ar šīs disciplinārlietas izbeigšanu Iekšlietu ministrijā ir noslēgušās pārbaudes saistībā ar janvārī Jēkabpilī notikušo apšaudi. Pārbaudes vēl turpinās Valsts policijā.

Pats Ķuzis, kurš dienestu policijā uzsācis 1982. gadā Tukumā, neatminoties, vai viņam iepriekš ir izteikti aizrādījumi vai piemēroti disciplinārsodi.

Kā zināms, pēc specvienības “Alfa” policistu piedalīšanās uzbrukumā spēļu zālei Jēkabpilī pret Ķuzi ierosināta disciplinārlieta un sākumā viņš ar Mūrnieces rīkojumu tika atstādināts no amata, taču drīz vien atjaunots. Pēc traģiskajiem notikumiem uzsākta specvienības “Alfa” reorganizācija, sāktas iekšējās pārbaudes un no amata atstādināts specvienības komandieris Andris Zaušs.

Traģiskajā notikumā 25.janvārī Jēkabpilī četri “policisti laupītāji”, bēgot pēc uzbrukuma spēļu zālei, nošāva vienu un ievainoja vēl divus savus kolēģus. Arī vairāki uzbrucēji tika sašauti. Visus četrus laupītājus aizturēja un pašlaik viņi atrodas apcietinājumā. Četri no uzbrucējiem izrādījās policisti – divi specvienības “Alfa” darbinieki Leonīds Koņuhovs un Arvo Žagars, bet divi – brāļi Hristoforidi – savulaik strādājuši Tukuma policijā. Piektais ir civilpersona Staņislavs Babelis.

Lai gan uzreiz pēc šiem notikumiem izskanēja aicinājumi atkāpties pašai ministrei, Mūrniece sākumā uzsvēra, ka viņas atbildība ir turpināt darbu un sakārtot lietas policijā. Tomēr aptuveni pēc mēneša, kad noziegumos tika pieķerti vēl vairāki policisti, viņa nolēma atkāpties, bet pēc sarunas ar premjeru Valdi Dombrovski (V) piekrita vēl turpināt darbu līdz 6. jūnijam, lai pabeigtu plašāk neizskaidrotus iesāktos darbus.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar