Jaunajam valsts kontrolierim – padomnieks ar 3000 eiro algu un vidējo izglītību

Rolands Irklis

„Nesen ievēlētais valsts kontrolieris Rolands Irklis (attēlā) turpina iemīto taciņu Elitas Krūmiņas laikā un par valsts budžeta līdzekļiem uztur padomnieku Ivo Valdovski ar nepilnu 3000 eiro mēnešalgu, kuram, iespējams, pat nav augstākās izglītības,” – tā informējis kāds Pietiek lasītājs.

Tā ir izrādījusies patiesība, – jaunā valsts kontroliera padomniekam “komunikācijas jautājumos” tiešām ir tikai pabeigta vidējā izglītība.

„I. Valdovskim saskaņā ar personāla uzskaites programmā norādīto ir  izglītība, kas iegūta Rīgas Angļu ģimnāzijā 1992.gadā, nepabeigtas studijas RSEBAA, Uzņēmējdarbības vadība (1998 – 2001),” oficiāli informē valsts kontrolieris R. Irklis. Tiesa, viņa padomniekam esot arī „norādīta cita jomai atbilstoša papildus profesionālā izglītība”, kas gan netiek atklāta, turklāt viņam esot arī „kopējā profesionālā pieredze reklāmas, sabiedrisko attiecību un iekšējās komunikācijas jomā 25 gadi”.

Pietiek lasītājs, pēc kura informācijas arī kļuva zināms par labi apmaksātā padomnieka pavājo izglītības līmeni, norādīja – cik zināms, tad padomnieks “komunikācijas jautājumos” savas dzīves laikā strādājis dažādās sabiedrisko attiecību aģentūrās, bet vērā ņemamus panākumus nozares vidū nav ieguvis un par savu nozīmīgāko karjeras sasniegumu uzskatot bēdīgi slavenās “Zatlera Reformu partijas” izpilddirektora amatu, kaut tieši I. Valdovska vadībā partija tika likvidēta.

Apstiprinājusies arī Pietiek lasītāja informācija par to, ka Valsts kontrole kļuvusi par visas Valdovsku ģimenes darbavietu, jo I. Valdovska laulātā dzīvesbiedre ir iestādē atbildīga par personāla politiku – ieņem personāla daļas vadītājas amatu.

Valsts kontrolieris gan skaidro, ka nekādu interešu konfliktu šeit nesaskatot: „Ilze Valdovska un Ivo Valdovskis ir laulātie. Abu amati neatrodas savstarpējā padotībā, tie pakļauti valsts kontrolierim. Tomēr, lai nepieļautu iespējamas interešu konflikta situācijas, ir izdots Valsts kontroles 2021.gada 19.janvāra rīkojums Nr. 3.1.1/150, kurš nosaka, ka Juridiskās daļas vadītājs nodrošina Personāla daļas kompetencē esošu dokumentu projektu attiecībā uz padomnieka komunikācijas jautājumos amatu sagatavošanu, saskaņošanu un vizēšanu.”

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
hmmm
hmmm

Es gan neko sliktu te neredzu, gluži pretēji, šo gadījumu minēšu kā precedentu vēršoties tiesā par mana kaimiņa – Koļas – diskrimināciju. Lieta tāda, ka kaut arī Koļam ir tikai pamatskolas izglītība, viņam tai pat laikā ir zelta rokas un mūža sapnis – asistēt, būt par palīgu neiroķirugam. Kāpēc ne?

Mika
Mika

Tipisks VK dubultstandars!
Nevienā ministrijā pat par sekretāri nedrīkst pieņemt darbinieu bez pabeigtas augstākās izglītības un ja tā būtu, VK to uzrādītu kā smagu pārkapumu, bet uz pašiem gan to neattiecina!

$$$
$$$

Un tas notiek Valts kontrolē! Vāks! Irklis diemžēl ir kārtējais dīkdienis, ja nespēj atšķirt formāli ievērotas darba līgumiskās attiecības, no neētiskas situācijas.

LR bankrots nav tālu
LR bankrots nav tālu

Padomniekus lai apmaksā no savas algas! Tad jau sanāk, ka kontroliera mēneša izmaksas nodokļu maksātājiem ir ne tikai šamējā alga, bet arī plus padomnieku algas!

Daka
Daka

Pilnīgi normāli- sen bija laiks attālinātu vidusskolu pielīdzināt dotora grādam. Tass jau bija tas šuplinskas zelta domas grauds – visi profesori bez grādiem ka tik ir oar padomēm un iespējami lielāku bardaku

Monta
Monta

Bet Arklis taču ir no Vienotības , tas taču uzreiz bija skaidrs !