Jātiek skaidrībā, kuram taisnība un kurš melo – aplokšņu algu ēnu pār “Vienotību” KNAB izmeklē jau divus mēnešus

Jēkabs Straume

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) vēl nav publiski izpaužamu secinājumu par iespējamo aplokšņu algu maksāšanu partijas “Vienotība” birojā, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” pavēstīja KNAB priekšnieks Jēkabs Straume.

Viņš apliecināja, ka saņemto informāciju par iespējamām nelikumībām partijas darbības nodrošināšanā KNAB pārbauda jau divus mēnešus, tomēr, pirms izdarīt kādus secinājumus un paust publiskus paziņojumus, “ir nepieciešams vēl pastrādāt”.

“Ja ir apgalvojums no vienas puses un noliegšana no otras puses, tad mums ir jātiek skaidrībā, kuram tad ir taisnība un kurš melo. Tas ir jāizdara KNAB ekspertiem, un šobrīd es jums atbildēt uz šo jautājumu nevarēšu,” sacīja biroja priekšnieks, piebilstot, ka sāktajai izmeklēšanai nav nekādas saistības ar “Vienotības” premjeres pausto kritiku KNAB darbam.

Komentējot savu vai citu iestāžu kompetenci konkrētajā gadījumā, Straume atbildēja, ka KNAB kontrolē politisko partiju finanses un ziedojumus, taču, ja tas konstatēs kaut ko, kas ir citu iestāžu, piemēram, Valsts ieņēmumu dienesta (VID), kompetencē, tad neapšaubāmi par to tikšot informēta kompetentā iestāde.

Vai VID būtu kaut kas jāizmeklē paralēli KNAB darbam, tas ir jājautā pašam VID, piebilda Straume.

Izskanējušo informāciju par aplokšņu algu maksāšanu “Vienotības” birojā veic KNAB, ņemot vērā, ka partiju finansēšana ir ļoti detalizēti regulēta un pakļauta KNAB kontrolei, pavēstījuši VID pārstāvji.

VID pagājušā gada decembrī esot saņēmis iesniegumu par iespējamu aplokšņu algu izmaksu. Uz iesnieguma pamata VID veicis sākotnējo izvērtējumu, tomēr iesniegumā neesot bijusi norādīta konkrēta pārkāpumu informācija, ko VID varētu analizēt.

Kā jau informējām, bijušais partijas “Vienotība” biroja darbinieks Normunds Orleāns vērsies tiesībsargājošajās iestādēs, apgalvojot, ka politiskais spēks viņam un vēl vismaz desmit biroja darbiniekiem maksājis tā sauktās aplokšņu algas, vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


19
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Joske
Joske

Būtu pameklējuši melno kasi, jo papīros viss būs kārtībā.

vientiesīc
vientiesīc

Zelenskim taisnība, Pūķins melo.

Fukjūrādens
Fukjūrādens

Tādas lietas ir jāizmeklē uz sitiena, ja tiem mùdžiem dod laiku, tie saskaņo liecības, likvidē pierādījumus, iespaido lieciniekus utt.Bet pīrādziņš nav tik stulbs kā izskatās. Laiks tiek vilcināts speciāli, lai nebūtu ko izmeklēt. Būtu jau arī dīvaini, ja šis sāktu kost rokā, kas viņu ir iecēlusi robā.

Bendžaminis
Bendžaminis

Resnais ir Kampara bandas loceklis.

Jeblonskis
Jeblonskis

Ja likvidētu visus tos trekno liekēžu kantorus, varētu 1kārši katram iedot pa pāris simtiem skaidrā naudā un vel budžetā būtu pārpalikums.
Kāda sūda pēc vajadzīgs tāds KNAB? VDD, VK, u.t.t.

Gada glezna
Gada glezna

Nu gan sākas pilnīgs farss. Tagad visas firmas, firmiņas un kantorīši varēs apgalvot, ka nav nekādas aplokšņu algas: mūs apmelo – un nekadi nevarēs vairs cīnīties pret aplokšņu algām. Slava Ašerādenam un JV!

Armand
Armand

Pieslēdz Ašerādenu pie melu detektora , nekas , ka sarks un svīdīs , kā bikses pielicis !

Dana
Dana

Jēkab , pakrati Kampara tumbočku , tur izbirs ne tikai aploksnes , ja neatļauj , pasauc izmeklētāju no Ziemeļkorejas !

Pirādziņš
Pirādziņš

Nu bļaģ kā šis ir norijies,až spīd no taukiem ….

Peteris
Peteris

Lauku traktorista dēls.

Zaržeckis
Zaržeckis

Šim fruktam 50 gados plastisko nevajag. No speķa āda tā novilkta, ka grumbu nav vispār, kā 18 gadīgam čipsu rijējam.

jānis
jānis

JAU divus gadus! Nu, dīvānā pirdēji, nāciet un atšķetiniet visu 1-2 mēnešu laikā paši! Vai vismaz uzrakstiet vadlīnijas, kā to izdarīt! To nevarat? Nu, tad turpiniet pirst dīvānā un beidziet stulbi komentēt.

plana
plana

nevajag sasteigtus lēmumus – vēl vr vismaz gadu un tad 10 gadus tiesāšanās – viss pēc politplāna

Santīms
Santīms

Ja tas Orleāns iesniegumā būtu vēl pieminējis, ka, dodot aploksni, Ašerādens viņam seksuāli uzmācies, tad gan izmeklētu ātri un kāds jau būtu “nokosts”.

Šveiks
Šveiks

Kur ellē biji pirms Orleāns iesniegumu rakstīja?

Mietinens
Mietinens

Ko darīs, ja neviens ”neskaldīsies”?

Sucka
Sucka

Šim speķpīrādziņam 2 mēneši ir stipri par maz,lai tiktu skaidrībā… Sto pudovo netiks gudrs arī pēc 10 gadiem.

Zvaigzne
Zvaigzne

Latvijā tak ir poligrāfs? Atliek veikt visu iesaistīto pušu pateiktā ekspertīzi un beidzot Latvijā būs taisnīguma un patiesības triumfs! :)

Kalašnikovs
Kalašnikovs

kādu purnu uzbarojis!