IDB rosina apsūdzēt policijas amatpersonas un vienu darbinieku par nelikumīgu informācijas izpaušanu

Iekšējās drošības birojs (IDB) rosinājis prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret divām Valsts policijas amatpersonām un vienu darbinieku par nelikumīgu informācijas izpaušanu no dienesta vajadzībām pieejamām informācijas sistēmām.

Vienā no kriminālprocesiem IDB par neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, atklāšanu rosinājis sākt kriminālvajāšanu pret bijušo Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonu un darbinieku.

Minētās personas ilgstošā laika periodā vairākkārtīgi izpaudušas ziņas trešajai personai no Valsts policijai dienesta vajadzībām pieejamām informācijas sistēmām.

Tāpat aprīļa sākumā kriminālvajāšanas sākšanai nodots vēl viens kriminālprocess par līdzīgu nodarījumu.

Pirmstiesas izmeklēšanā konstatēts, ka Rīgas reģiona pārvaldes amatpersona vairākkārt nosūtījusi ierobežotas pieejamības informāciju no informācijas sistēmām. Izmeklēšanā iegūti pierādījumi par vairāk nekā 30 epizodēm, kad konstatēta ziņu, tai skaitā personas datu, izpaušana trešajai personai.

Šogad IDB saņēmis 14 iesniegumus, kuros iedzīvotāji sūdzējušies par iespējamu neizpaužamu ziņu izpaušanu, un ir sākti divi kriminālprocesi pret Valsts policijas amatpersonām. Pagājušajā gadā birojs saņēmis 47 iesniegumus par iespējamu datu izpaušanu trešajām personām, bet izmeklēšana veikta 12 kriminālprocesos.

IDB izmeklētajos kriminālprocesos visbiežāk trešajām personām tiek izpausti dažādi personas dati no dienesta pienākumu veikšanai piešķirtajām informācijas sistēmām. Vairākkārt izpausta informācija no kriminālprocesa materiāliem.

Šie likumpārkāpumi būtu novēršami, iestādēs ieviešot stingrākus kontroles pasākumus. Informācija, ko iespējams iegūt no dažādām dienesta vajadzībām pieejamajām informācijas sistēmām, ir paredzēta dienesta pienākumu pildīšanai, un amatpersonai jāspēj pamatot, kādam nolūkam iegūtā informācija izmantota.

Nereti iestāžu amatpersonas neapzinās šī pārkāpuma nopietnību un to, kādas sekas tas rada iestādes reputācijai. Jau iepriekš IDB ir konstatējis un aktualizējis amatpersonu zināšanu un izpratnes trūkumu par neizpaužamas informācijas statusu.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
zerry
zerry

Is that a surprise when watching the level of State Police intelligency in their duties? Telling lies, distorting facts, etc.