Guseļņikovs pārdevis “PNB Banku”

Grigorijs Guseļņikovs

ASV un Eiropas investoru grupa pieņēmusi lēmumu pievienoties AS “PNB Banka” (iepriekš “Norvik banka”) akcionāru sastāvam, iegādājoties bankas akciju kontrolpaketi.

Šāds lēmums pieņemts pēc Latvijas banku sektora ekonomiskā potenciāla izvērtēšanas rezultātiem. Vienošanās paredz “PNB Bankas” vairākuma akcionāra Grigorija Guseļņikova akciju kontrolpaketes iegādi un Bankas kapitāla palielināšanu, teiks paziņojumā medijiem.

Tuvākajā laikā “PNB Bankas” jaunie akcionāri un Bankas valde izstrādās un iesniegs Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK) aktualizētu bankas biznesa attīstības stratēģiju, kas ietver plašāku produktu un pakalpojumu klāstu klientiem, mūsdienīgu banku tehnoloģiju un ilgtermiņa investīciju stratēģiju.

Pēc jauno akcionāru pārstāvju teiktā, viņi nav ieinteresēti turpināt esošās “PNB Bankas” tiesvedības ar Latvijas valsti, FKTK un Eiropas Centrālo banku.

“Plānojot Bankas ilgtermiņa attīstības stratēģiju, jau kādu laiku notika pārrunas ar potenciālajiem investoriem, lai atrastu labāko un piemērotāko risinājumu stratēģiskajām izmaiņām, kuras Banka uzsāka pirms diviem gadiem. Priecājos, ka mūsu vīzija par Bankas turpmāko attīstību un izvirzītajiem mērķiem bija saistoša arī ASV un Eiropas investoru grupai, kuru līdzšinējā pieredze dažādās pasaules finanšu organizācijās un bankās paplašinās mūsu redzesloku un iespējas. Mūsu mērķis ir kļūt par līdzvērtīgu un konkurētspējīgu Banku gan Latvijā, gan visā Eiropā,” sacījis “PNB Bankas” valdes priekšsēdētājs Olivers Bramvels.

“PNB Banka” pēc akcionāru maiņas turpinās nodrošināt visus līdzšinējos pakalpojumus, padarot ērtāku un pieejamāku finanšu ikdienu ikvienam, neatkarīgi no klientu vecuma, statusa vai turības. Bankas klientiem visi līdzšinējie līgumi un vienošanās, kas noslēgtas ar AS “PNB Banka”, paliek spēkā, un arī ikdienas saskarsme ar banku turpināsies kā ierasts plašajā filiāļu tīklā visā Latvijā.

2018. gadā “PNB banka”, pēc provizoriskiem datiem, strādāja ar zaudējumiem 5,099 miljonu eiro apmērā, bet bankas grupas zaudējumi bija 18,403 miljonu eiro apmērā. Pēc aktīvu apmēra “PNB banka” 2018.gada beigās bija septītā lielākā banka Latvijā. Guseļņikovs, kuram ir Krievijas un Lielbritānijas dubultpilsonība, bankas akciju kontrolpaketi iegādājās 2013.gadā.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,TwitterYoutube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Pipars
Pipars

Vai tad biznesa plans nav jaiesniedz fktk un ecb PIRMS klust par akcioanru? Kartejais Pr gajiens bez seguma

donalds daks
donalds daks

aktieris viņš bija nevis baņķieris