“Gribu palīdzēt bēgļiem” pārstāve Raubiško stāsies tiesas priekšā par robežas nelikumīgas šķēršošanas organizēšanu grupai sīriešu

Ieva Raubiško

Prokuratūra apsūdzējusi organizācijas “Gribu palīdzēt bēgļiem” pārstāvi Ievu Raubiško par to, ka viņa organizēja valsts ārējās robežas tīšu nelikumīgu šķērsošanu personu grupai.

Latgales rajona tiesa Rēzeknē Raubiško krimināllietu skatīs 28. februārī plkst. 10.30, ziņo apollo.lv.

“Gribu palīdzēt bēgļiem” jau iepriekš norādījusi, ka pērn 11. janvārī Raubiško saņēma sev adresētu Eiropas Cilvēktiesību tiesas vēstuli par lēmumu lietā “M.A. and Others V. Latvia”. Ar šo lēmumu tiesa paziņojusi par pagaidu pasākumiem, proti, tā ir uzdevusi Latvijas valdībai līdz 8. februārim neizraidīt vairākus Sīrijas pilsoņus no Latvijas teritorijas, kā arī piešķirt viņiem pārtiku, ūdeni, apģērbu, adekvātu medicīnisko palīdzību un pagaidu mājokli.

Ņemot vērā to, ka šie Sīrijas pilsoņi jau iepriekš bija vērsušies pie “Gribu palīdzēt bēgļiem” par to, ka viņu dzīvība un veselība ir briesmās, organizācijas pārstāvji esot devušies uz Latvijas un Baltkrievijas robežu, lai pārliecinātos, ka tiesas lēmums tiks izpildīts un Sīrijas pilsoņi iegūs nepieciešamo humāno palīdzību.

Satiekot Latvijas teritorijā Eiropas Cilvēktiesību tiesas lēmumā minētos Sīrijas pilsoņus, organizācijas pārstāvji nekavējoties sazinājās ar mediķiem, kā arī ziņoja par notiekošo Valsts robežsardzei, kuras pārstāvji drīz ieradās notikuma vietā.

Organizācija norādījusi, ka neatbilst patiesībai publiski izskanējusī informācija, ka “Gribu palīdzēt bēgļiem” pārstāvji atradās Baltkrievijas teritorijā.

Biedrība “Gribu palīdzēt bēgļiem”, Latvijas humānās palīdzības, cilvēktiesību un pilsoniskās jomas sabiedriskās organizācijas un pilsoniskās sabiedrības pārstāvji pauž neizpratni un nosodījumu “par Latvijas vēsturē pirmo gadījumu, kad sākts kriminālprocess par to, ka organizācijas pārstāvji pilda organizācijas humāno un cilvēktiesību misiju.

Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts iepriekš portālam “Delfi” pastāstījis, ka “Gribu palīdzēt bēgļiem” pārstāvji pārkāpuši pierobežas joslas režīma noteikumus un nebija saņēmuši speciālo caurlaidi.

Saistībā ar nelegālās imigrācijas spiedienu līdz 2024. gada 10. februārim vairākas administratīvajās teritorijās Baltkrievijas pierobežā ir spēkā pastiprināts robežapsardzības sistēmas darbības režīms, kas pērn augustā nomainīja valdības 2021. gada augustā noteikto un vairākkārt pagarināto ārkārtējo situāciju.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Kuntašs Nedatverc
Kuntašs Nedatverc

šito šmaru cietumā!

ruksis
ruksis

Ja Raubiškone grib palīdzēt [ekonomiskiem] “bēgļiem”, lai viņa to dara no sava maka, nevi uz visas valsts rēķina.

jampidl jampidl vau vau vau
jampidl jampidl vau vau vau

Kādiem bēgļiem tā puskundzīte grib palīdzēt? Bēgļi atrodoties ar viņu valsti nekarojošā valstī var griezties pie tās valsts kurā šobrīd atrodas par patvēruma piešķiršanu un nebūt ne bēglim, kam draud savā valstī dzīvības briesmas ir jāizvēlas kā restorāna ēdienkartē izdevīgākā valsts. Lai viņi izvēlas krieviju vai baltkrieviju un nav ko līst uz ES. Pati situācija rāda, ka bēgļi nebēg no briesmām, bet skrien uz valsti ar augstākām sociālām garantijām. Ja tāda Raubišķo un viņai līdzīgie to nesaprot, tad viņus ir jāmāca ar cietumsodiem.

Killemall
Killemall

Un NOTEIKTI mantas konfiskāciju. Tad varbūt tās stulbības no galvas izskries.

Kurzemnieks
Kurzemnieks

Tas taču labs biznesiņš.