Glorija Grevcova izsludināta meklēšanā

Prokuratūra cēlusi apsūdzību bijušajai Saeimas deputātei Glorijai Grevcovai (“Apvienība jaunlatvieši”) par Krievijas īstenoto kara noziegumu attaisnošanu un izsludinājusi viņu meklēšanā.

Grevcova neesot reaģējusi uz izsūtītajām pavēstēm, nelīdzējusi arī piespiedu atvešana, tādēļ šonedēļ persona izsludināta meklēšanā, informē prokuratūrā.

Neraugoties uz izsludināto meklēšanu, Grevcova joprojām ir aktīva sociālajos tīklos, par ko var pārliecināties ikviens.

Tāpat eksdeputāte no “Apvienības jaunlatvieši” saraksta ir pieteikta kā otrais numurs vasarā paredzētajām Eiroparlamenta vēlēšanām.

Apsūdzība Grevcovai celta pēc diviem Krimināllikuma pantiem, proti, par kara noziegumu attaisnošanu un nacionālā naida izraisīšanu. Par šādiem nodarījumiem var piemērot brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, probācijas uzraudzību, sabiedrisko darbu, naudas sodu.

Izmeklēšanu pirms lietas nodošanas prokuratūrā veica Valsts drošības dienests (VDD).

Kriminālprocesu pret Grevcovu VDD sāka saistībā ar videokoplietošanas platformā “TikTok” toreizējās deputātes publicētu videouzrunu, kurā viņa apšaubīja Latvijas Okupācijas muzejā izvietotās un gida paustās informācijas atbilstību patiesībai.

Izmeklēšanā dienests sociālās tīklošanās vietnēs konstatēja arī citas personas publicētas videouzrunas, kas satur Krimināllikumā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmes.

Grevcovas publicētajos videomateriālos VDD konstatēja Krievijas īstenoto kara noziegumu Ukrainā attaisnošanu.

Kā zināms, 2023.gada janvāra beigās VDD noslēdza pārbaudi saistībā ar toreizējās partijas “Stabilitātei” pārstāves Grevcovas publiskajiem izteikumiem Latvijas Okupācijas muzeja apmeklējuma laikā, pieņemot lēmumu sākt kriminālprocesu par PSRS un nacistiskās Vācijas īstenotās Latvijas okupācijas iespējamu rupju noniecināšanu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Armīns
Armīns

Glorija varbūt piesūkusies pie kāda robežstaba?

Kurzemnieks
Kurzemnieks

Nē! Brēmaņa pagultē. 😂

Audze
Audze

Kur gan citur meklēt viņu, kā… nu ne jau paie ramonas kamieļiem rindā stāv, pavisam cita lieta – Toņas feminirtu sektas un bandas Bet tur jau kā adatu siena kaudzē