Ģenerālprokurors melo LTV un aktīvi iesaistās robežsardzes priekšnieka aizstāvībā

Iekšējās drošības birojs (IDB) noliedz, ka Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts aizturēts pretlikumīgi un uzsver, ka darbības bija saskaņotas ar prokuratūru. Līdz ar to birojs norāda, ka ģenerālprokurors Juris Stukāns Latvijas Televīzijas raidījumā “Viens pret vienu” paudis nepatiesu informāciju.

“Šobrīd izmeklētājam nekas nav jāsaskaņo ar uzraugošo prokuroru. Mēs uzzinām post factum tad, kad viņi ir kaut ko sadarījuši, vēl jo vairāk, paziņo publiski, un uzraugošais prokurors uzzina tikai vēlāk.” Tā šonedēļ raidījumā “Viens pret vienu” ģenerālprokurors Juris Stukāns kritizēja Iekšējās drošības biroju par Valsts robežsardzes priekšnieka Gunta Pujāta aizturēšanu 4. septembrī.

Birojs paziņoja, ka Pujāts aizturēts par bezdarbību, kā rezultātā valstij, iespējams, nodarīti zaudējumi vairāku miljonu eiro apmērā austrumu robežas izbūves procesā. Birojs Pujātam liedza pildīt amata pienākumus. Taču prokuratūra lika Pujātam piemērotos drošības līdzekļus atcelt.

Stukāns uzsvēra, ka birojs nelikumīgi Pujātu atzinis par aizdomās turēto: “Es esmu parakstījis prokurora iesniegumu, norādot uz pārkāpumiem, kas ir izdarīti, izmeklējot šo kriminālprocesu, un mēneša laikā gaidu atbildi no IDB direktora vai priekšnieka, kas tur viņš ir, ko viņš ir izdarījis, lai turpmāk šādus pārkāpumus nepieļautu.”

Iekšējās drošības biroja priekšnieks Valters Mūrnieks šonedēļ atradās atvaļinājumā. Atbildes uz Latvijas Televīzijas jautājumiem saistībā ar Stukāna kritiku birojs piekrita sniegt rakstiski:

“Iekšējās drošības birojs (IDB) noliedz Stukāna kunga teikto, ka izmeklētājs, piemērojot aizdomās turētās personas statusu G. Pujātam, būtu pārkāpis likumu.

Iekšējās drošības biroja saņemtajā prokurora lēmumā par procesa virzītāja lēmuma atcelšanu ietvertie argumenti ir uzskatāmi par formāliem un interpretējamiem, un jāuzsver, ka IDB lēmumi nekādā gadījumā nav uzskatāmi par normatīvo aktu pārkāpumiem.”

Tāpat birojs uzsver, ka Pujāta aizturēšana bijusi saskaņota ar prokuratūru:

“Pirms tik būtiska lēmuma pieņemšanas, kā G. Pujāta aizturēšanas un atzīšanas par aizdomās turēto kriminālprocesā, izmeklētājs to vairākkārt pārrunāja un saskaņoja ar uzraugošo prokuroru un amatā augstāku prokuroru. Šo faktu apliecina e-pasta sarakste ar uzraugošo prokuroru, un no uzraugošā prokurora e-pastā saņemto lēmumu par G. Pujāta atzīšanu par aizdomās turēto projekti ar papildinājumiem, kas pilnībā tika ņemti vērā un iekļauti lēmumā par G. Pujāta atzīšanu par aizdomās turēto.”

Robežsardzes priekšnieks Pujāts norāda – kamēr turpinās kriminālprocess, austrumu robežas izbūves projekts esot apgrūtināts. Viņam lietā joprojām ir statuss kā personai, pret kuru uzsākts kriminālprocess.

“Es noteikti centīšos panākt, ka kriminālprocess pret mani tiktu izbeigts. Es saskatu, ka vispār manā rīcībā nav saskatāms noziedzīgs nodarījums,” uzsver Pujāts.

Pujāts stāsta, ka ieteicis iekšlietu ministram Sandim Ģirģenam (“KPV LV”) rosināt izmaiņas likumā, lai Valsts robežsardzes priekšnieku iekļautu to dažu amatpersonu lokā, kuru aizturēšanai vajadzīga ģenerālprokurora atļauja. Ģirģens tajā ieklausījies un šonedēļ priekšlikumu iesniedzis Saemai. Intervijai ar Latvijas Televīziju Ģirģenam laika nebija, tomēr preses relīzē ministrs norāda, ka grozījumi uzlabošot izmeklēšanas kvalitāti un novērsīs situācijas, kad lietas pret augstām amatpersonām beidzas bez rezultāta.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jānītis
Jānītis

Ģenerālprokurors melo visiem un visur un iejaucas izmeklēšanā izpaužot informāciju no lietas!

Neo
Neo

Nez tas pa zilo mafijas līniju kā zilais zilajam, vai parastā kukuļņemšana?

bauers
bauers

Kāpēc IDB iedomājas, ka viņiem vienmēr taisnība un ka viņi nu nekad nekļūdās?
Jāpriecājās, ka beidzot ir ģenerālprokurors, kurš nevis vienaldzīgi noraugās nelikumībās, bet aktīvi iesaistās procesos.

Jānis
Jānis

Pievienoties diskusijai…

plakne
plakne

Politspēlītēs sāk zaudēt asumu un te ar žurnālistu rociņām tā sistemātiksi sāk izlīdzināt, pieplacināt…