Finanšu ministre: ABLV bankas liktenis var piemeklēt vēl desmit komercbankas

Finanšu ministre

Latvijas komercbankām ir “ļoti maz laika”, lai mazinātu riskanto klientu īpatsvaru. To intervijā LTV “Rīta panorāma” atzina finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Finanšu ministre uzskaata, ja atsevišķas komercbankas nerīkosies, tad, iespējams, ar tām var notikt tas pats, kas ar “ABLV Bank”.

Reizniece-Ozola norādīja, ka Latvijā ir kopumā desmit komercbankas, kur ir liels nerezidentu klientu īpatsvars. Līdz ar to lielāks riskanto klientu skaits, tostarp tā sauktās čaulas firmas. Uz slidenas takas var būt jebkura no šīm komercbankām. Turklāt – jo lielāks riskanto klientu īpatsvars, jo šī “taka ir slidenāka”, paziņoja ministre.

Viņa norādīja, ka bankām ir ļoti maz laika, lai pārorientētos un mazinātu riskanto klientu īpatsvaru. Latvijas Komercbanku asociācijas jaunā vadība to saprotot.

Ja Latvija samērā īsā laikā nespēs demonstrēt, ka spēj ne tikai konstatēt, bet arī novērst finanšu noziegumus, tad ASV var vērsties gan pret konkrētām komercbankām, gan pret valsti, teica ministre. Tāpēc uzlabojumi nepieciešami arī Latvijas finanšu tirgus uzraudzībā. “Mums ir sistēmiski trūkumi,” paziņoja Reizniece-Ozola. Viņa piebilda, ka šajā gadījumā nav runa tikai par regulatoru – Finanšu un kapitāla tirgus komisiju, bet arī Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestu un citiem.

Ministre teica, ka FKTK darbs agrāk bijis “bezzobains”, bet pēc komisijas vadības nomaiņas pēdējos divos gados FKTK darbā vērojama “pozitīva dinamika”. Labāk būtu jāstrādā Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestam, lai tas mazāk strādātu kā “statistikas apkopotājs”, bet vairāk cīnītos ar finanšu noziegumiem. Tāpēc arī šajā dienestā plānota jauna vadība, teica Reizniece-Ozola.

Latvijai jāpierāda “visas sistēmas spēja” strādāt un vērsties pret finanšu noziegumiem, intervijā teica Reizniece-Ozola.

“Ir būtiski jāmainās. Negribu, lai mūs uzskata par pelēku zonu Eiropas Savienības nomalē, kas atmazgā naudu,” piebilda ministre.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jāņonkuls
Jāņonkuls

:DDD
Krištopān, viedi vārdi..

Evalds
Evalds

mirusi pēkšņi VID vadītāja,līdzjūtība piederīgiem.Kaut kādas nejaukas domas,tie jankisi ar banku lietām,it kā ziema un “bites”nelido.Neliekas aizdomīgi?

nazis
nazis

Nevajag uzreiz tā domāt un par “bitēm” runāt. Visi mēs esam mirstīgi – šodien dzīvojam, rīt … , kas to lai zina. Nāve vecumu neprasa un pasē neskatās. Līdzjūtība tuviniekiem!

dr.asistents
dr.asistents

Redzat,šādiem atbildīgiem amatiem jāiziet stingra,kompleksa ārstu komisija,vai kā parlamentā,puse trakomāja.Protams,kādi tagad tie ārsti,vairāk diskutē kādā valodā nerunās.Nekādi,pēkšņi 53 gados nevar mirt,izejot!?Piederīgiem līdzjūtība.