Ēriks Kalnmeiers iesaka neapgrūtināt policiju ar sīkumiem

Ēriks Kalnmeiers

Ēriks Kalnmeiers, Latvijas Republikas ģenerālprokurors, neiesaka zādzību – it īpaši sīku un sadzīvisku, piemēram, velosipēda vai maka zādzību – gadījumos cietušajiem ar iesniegumiem par tām apgrūtināt policiju vai prokuratūru, jo «kurš tad strādās ar smagiem un īpaši smagiem noziegumiem»?

Oficiāli Ēriks Kalnmeiers vada prokuratūras sistēmu, kuras galvenais uzdevums saskaņā ar Prokuratūras likumu ir patstāvīgi veikt uzraudzību pār likumības ievērošanu, reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.Taču šie ir tikai formālie uzdevumi, savukārt reālajā dzīvē LR ģenerālprokurors aizvadītajā nedēļā publiski paziņoja, ka – citējot burtiski – viņa kā amatpersonas skatījumā saistībā ar noziedzību Latvijas Republikā «slīkstošo glābšana ir pašu slīkstošo rokās».Līdz šim plašāk nepamanītā Latvijas Radio 4 intervijā, kas notika 26. novembrī, Ēriks Kalnmeiers paziņoja, ka tiesībsargāšanas iestāžu darbinieki esot pietiekami noslogoti ar nopietnu darbu, kam, piemēram, nelielu zādzību – tādu kā maks vai velosipēds – bezjēdzīgā izmeklēšana tikai traucējot.Saskaņā ar ģenerālprokurora skaidrojumu Valsts policija vispār neesot spējīga notvert, piemēram, kabatzagļus citādi kā tikai pie rokas. “Cilvēks atnāk uz policiju un stāsta, ka viņam trolejbusā no kabatas izvilkts maks. Viņš zina, kas bija makā, piemēram, 400 eiro.

Ierosina kriminālprocesu, nu, un kas tālāk? Var noskaidrot trolejbusa maršrutu, cikos brauca, kas bija vadītājs. Un tālāk? Noskaidrot, kas īsti šajā laikā brauca, izkārt sludinājumu? Tas ir, principā, nu, noķert kabatzagli var tikai pie rokas,” savu skatījumu uz policijas darbu un jēgu vērsties policijā ar iesniegumu skaidroja Ēriks Kalnmeiers.

Līdzīgi bezjēdzīgi ģenerālprokurora skatījumā ir arī ar, piemēram, velosipēdu zādzībām – no Kalnmeiera teiktā izrietēja, ka ģenerālprokurors nesaskata nekā slikta tajā, ka šādus cietušos policija «triec ratā»:

«Vai, piemēram, cilvēkam nozaguši velosipēdu. Viņš ziņo policijai, bet viņam saka – liec mieru, vienalga neko nemeklēsim. Uz viņa iesniegumu raksta atteikumu – pats pazaudēji, tipa – un, ja viņš nesūdzas, mēs nepārbaudīsim.»

Kopumā valsts augstākās likumības ievērošanas amatpersonas viedoklis par vēršanos tiesībsargāšanas iestādēs bija šāds: «Ja mēs tērēsim visu policijas resursu sīku noziegumu vai kriminālu pārkāpumu izmeklēšanai un atklāšanai, kurš strādās ar smagiem un īpaši smagiem noziegumiem?»

Izsaki savu viedokli komentāros un seko mums Facebook un Twitter!

 

Avots: Pietiek.com, TVNet, LR

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
niknais
niknais

Upe sākas no lāses. Ugunsgrēks-no dzirksteles.

alda persevica
alda persevica

tad kapec policija vispar vajadzigaun tu erik varbut esi tik bagats ka vari man atdot zaudejumus kas radusieszaksanas rezultata un es prasu 1000 eiro vai nu ari man jaiet zakt

m
m

Ja zādzība notikusi publiskā vietā, kur ir novērošanas kameras (filmēta tiek publiskā zona) un zaglis, iespējams, ir nofilmēts, bez policijas pieprasījuma nofilmēto video nemaz nedrīkst aplūkot.

Tāpat arī citos gadījumos, kad vainīgā noskaidrošanai nepieciešama pieeja nenosakāmu personu datiem.

Reizēm šī informācija ir pietiekama vainīgā noskaidrošanai un atrašanai, bet tiesībsargājošās iestādes ar šādiem sīkumiem, redz, nenodarbojas.

Puteklis
Puteklis

Un vai policija drīkst mūs apgrūtināt ar sīkumiem? Piemēram ceļu policists, kas aptur tavu a/m un sastāda protokolu par neapstāšanos pie gājēju pārejas, pa kuru pāri neiet neviens gājējs? Protokols ir jāpārsūdz augstākā instancē un pēc tam tiesā, kas asptiprina, ka tomēr neesi vainīgs. Nepagrūtināsim policistus, bet ļausim viņiem apgrūtināt sevi un visu pārējo liekēžu bandu.

Topošais jurists
Topošais jurists

Augstākā instane ir tiesa (3. instance ir Augstākā tiesa), ja nu kas… Kaut kā nelģiski, “Puteklis” uzrakstīja.

Zināšanai:
1.instance – Rajona (pilsētas) tiesa
2. instance – Apgabaltiesa (apelācija)
3.instance – Augstākā tiesa (apelācija, kasācija)

rihards
rihards

Man liekas Ērikam vajadzētu aiziet bezalgas atvaļnājumā uz tuvākajiem 50.gadiem. Kārtējais ierēdnis, kurš nesaprot, ka viņš ir tautas kalps, nevis karalis.

Anda
Anda

Tieši tā!
Viņš būtībā propogandē tautu iet un zagt! Tāpat neatradīs neko.

13
13

vot tā veitā, lai palīdzētu cilvēkiem to nevajag, darīt,lielos bandītus viņ itāpat neķer, jo mīž utupelēs, bet ķersta tikai jauniešus ar pus gramu marihuānas kabatā. Zagļi tie’\si ir jāķersta un jāsoda peč pilnas programmas, la itie mērgļi nelīstu citu kabatās un nebojātu citiem dzīvi, tas tā kā būtu policijas pamatpienākums, palīdzēt valsts eidzīvotājiem un sodīt tos, kuri REĀLI nodara kaitējumu citiem!