ENAP sāk resorisko pārbaudi par vairākus gadus slēpto lidostas auditu

Andris Liepiņš

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē (ENAP) ir sākta resoriskā pārbaude saistībā ar vairākus gadus slēpto auditu, kas atklāja nopietnus pārkāpumus starptautiskajā lidostā Rīga, kuru tolaik vadīja Andris Liepiņš (attēlā).

Pārbaude sākta pēc tam, kad LR Ģenerālprokuratūra nosūtījusi Valsts policijai pēc trīs gadus ilgas slēpšanas atklātībā nonākušos skandalozos dokumentus (skatīt ŠEIT), kuri detalizēti rāda, par kādiem tieši pārkāpumiem un nesaimnieciskumu pirms trim gadiem amatu zaudēja starptautiskās lidostas Rīga valdes priekšsēdētājs Liepiņš.

Pateicoties tam, ka šie dokumenti netika ne publiskoti, ne arī nodoti tiesībsargāšanas iestādēm, Liepiņš pēc tam varēja sekmīgi turpināt “saimniekot” VAS Latvenergo padomē, no kuras kopā ar Baibu Rubesu tika atlaists tikai pavisam nesen.

Audita veicēju ziņojumā par iepirkuma procedūru īstenošanu VAS Starptautiskā lidosta Rīga bija izdarīti secinājumi par iespējamiem nopietniem normatīvo aktu pārkāpumiem.

Audita darba grupa bija konstatējusi, ka Liepiņa vadībā lidostā iepirkumu process netiek veikts, ievērojot krietna un rūpīga saimnieka rīcību ar kapitālsabiedrības līdzekļiem.

Tika arī secināts, ka lidostā pastāv finanšu līdzekļu nelikumīgas un nelietderīgas izlietošanas risks, kā arī korupcijas risks un pamatotas šaubas par lēmumu pieņemšanu, balstoties uz lietderības apsvērumiem, kā arī valsts amatpersonu ētikas ievērošanu.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , TwitterYoutube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
cv pušķis
cv pušķis

vai vajadzēja…. Pa gabalu taču redzama pilnīga padomes un valdes nespēja un nekompetence par to cilvēki labu labie- ar smalkiem radu rakstiem un izpušķotiem CV

Lamata
Lamata

Ko par to saka JKP SM Linkaits ? Viņš taču bija tas Lidostas padomē, kurš slēpa A.Liepiņa grēkus tajā laikā. Slēpa arī audita ziņojumu. Kļuvis par ministru, panāca Liepiņa iecelšanu LDZ padomē. Tāds reālajā dzīvē izskatās “bezkompromisu tiesiskums”.