Eksbaņķieris un „aplokšņu algas”: vēl viens Fiļam piederošs uzņēmums oficiāli maksā tikai minimālās algas

banka

Izrādās, bijušajam Latvijas bagātākajam cilvēkam Oļegam Fiļam piederošā SIA Nurmuižas pils nav vienīgais viņa uzņēmums, kas neaizraujas ar nodokļu maksāšanu Latvijas valstij: ja ticēt cita eksbaņķierim piederošā uzņēmuma A Deglavnieks gada pārskatiem un Valsts ieņēmumu dienesta informācijai, arī šajā SIA darbiniekiem tiek maksāta tikai minimālā alga, izpētījis portāla Pietiek.com lasītājs.

Lasītāji jau zina, ka Fiļa iegādāto Nurmuižas pili apsaimniekojošās SIA Nurmuižas pils 2018. gada pārskats vēl nav pieejams, taču 2017. gada pārskatā minēts, ka kopumā šajā uzņēmumā strādājot un par eksbaņķiera labsajūtu rūpējoties veseli 19 darbinieki.

Tomēr uzņēmuma oficiāli sniegtie dati rāda, ka tā kopējie maksājumi valsts kopbudžetā gada laikā bijuši tikai 2,94 tūkstoši eiro, savukārt iedzīvotāju ienākuma nodoklī nomaksāti 10,46 tūkstoši eiro un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajās iemaksās – 20,9 tūkstoši eiro.

Aptuveni aprēķini rāda – tas nozīmē, ka oficiālā mēnešalga, par kuru Latvijas valstij maksāti nodokļi, Latvijas bagātākā cilvēka uzņēmumā ir bijusi tikai nedaudz virs 260 eiro mēnesī un par to, ka vismaz daļu atalgojuma saviem darbiniekiem Fiļa uzņēmums izmaksā „aploksnēs”, nav nekādu šaubu.

Taču izrādās, ka vēlme ietaupīt uz nodokļu rēķina nespēj aprobežoties tikai ar vienu uzņēmumu, – kā rāda Lursoft dati, diezgan līdzīga ir situācija ar Rīgā esošo uzņēmumu A Deglavnieks.

Šo uzņēmumu Fiļs kontrolē netieši – caur to pašu SIA Nurmuižas pils, un tā oficiālā nodarbe ir „sava vai nomāta nekustamā īpašuma izīrēšana un pārvaldīšana” un „sauszemes transporta palīgdarbības”.

Oficiāli uzņēmumā strādā septiņi darbinieki, un, kā rāda VID dati par 2017. gadu, valsts sociālās apdrošināšanas obligātajās iemaksās Fiļa uzņēmums gada laikā samaksājis 11,5 tūkstošus eiro.

Tas nozīmē, ka vidējā oficiālā alga uzņēmumā 2017. gadā ir bijusi aptuveni 390 eiro – tātad tikai par desmit eiro lielāka nekā valstī oficiāli noteiktā minimālā alga 2017. gadā.

Tiesa, formāli Fiļam ar šī uzņēmuma pārvaldību nav nekāda sakara, – uzņēmuma vienīgā valdes locekle ir 68 gadus vecā Nadežda Fiļa. VID sankciju gadījumā atbildīgs būs nevis Latvijas bijušais bagātākais cilvēks, bet tieši viņa.

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
“Draugs”
“Draugs”

Jurģim atkal nav par ko rakstīt . Šausmas . Drīz tantei S.B. naudas beidzas. Ko darīt tālāk? Ko est? Un šampiks drīz beidzas…

stalins
stalins

FILA kungam vajadzeetu steidzami izdariit ko taadu ,lai Liepniekam ir par ko rakstiit.Vai tad taa nauda tik atri teerejas?Ja beidzas sampiks,lai dzer stiprinaato agdamu.

Neo
Neo

Nez tas “eksbaņkieris” vēl ir LTRK padomē? Laiks tā kā būtu izmest to toksisko kastroļu drāzēju :)

Anna
Anna

Laiks vecajai maukai sēdēt cietumā :)
Man liekas, visi negatīvie komentētāji uztur visas savas bijušās sievietes un arī tās, kuras krāpa un meloja un izzaga visu māju :D esat reāli! Ja Jūs uzturētu gan sievu, kas melo, gan mīļāko, Jūs negribētu visu dabūt atpakaļ? Arī nozagtās dakšas? Principa pēc… nejau kādam viņas ir vajadzīgas … :) es saprotu situāciju :D

Ha!
Ha!

Skaidrs! Tev ir toksikozs!

Eva
Eva

Labklājības ministre Petroviča saviem veikalu strādniekiem atklāti maksā aploksnēs , nu , un tad , Kariņ ?

Juris
Juris

Atslēdz no siles maksātos, pārējie visi ”godīgi” lielākā vai mazākā mērā maksā aploksnēs. I tad darbinieki brauc uz citām valstīm strādāt. Var būt ka kāds to nezina, bet valsts tā tiek vadīta jau tur pat 30 gadus, lai tas tā būtu. Tas ir labākais scenārijs valsts sagrāvei, korupcijas neredzētam uzplaukumam. Un tie cilvēki, kas kaut nedaudz gribēja lietas mainīt uz labo pusi, visi nozākāti un nomelnoti. Tādi bija Zatlers , Sudraba, Gobzems. Un korupantu etalons šodien ir mūsu premjers. Korupcijas frontē bez izmaiņām.