Ekonomisko lietu tiesas vadītājs: VID ir viens no korupcijas perēkļiem valstī

Ieva Jaunzeme
VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme

Statistika rāda, ka lielākais korupcijas risks ir Valsts policijā, visvairāk struktūrvienībās, kas atbild par satiksmes uzraudzību. Tāpat korupcijai visbiežāk pakļauti Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas darbinieki. Vismaz 70–80% korupcijas lietu, kas nonāk Ekonomisko lietu tiesā (ELT), saistītas ar šīm iestādēm, TV24 raidījumā “Dienas personība” atklāj ELT priekšsēdētājs Miķelis Zumbergs.

Tieši ELT nonāk smagākie korupcijas gadījumi.

“Par cēloņiem es teikšu tā – ir runa nevis par atsevišķiem sapuvušiem ābolīšiem, bet pats groziņš ir sapuvis. Respektīvi, sistēma ir tā, kas ievelk cilvēku korupcijas pinekļos. Viņš īsti nevar atteikties no kukuļa ņemšanas, jo citādi viņš tiek izstumts no tās vides,” norāda ELT priekšsēdētājs.


Tieši ELT nonāk smagākie korupcijas gadījumi.

«Par cēloņiem es teikšu tā – ir runa nevis par atsevišķiem sapuvušiem ābolīšiem, bet pats groziņš ir sapuvis. Respektīvi sistēma ir tā, kas ievelk cilvēku korupcijas pinekļos. Viņš īsti nevar atteikties no kukuļa ņemšanas, jo citādi viņš tiek izstumts no tās vides,» norāta ELT priekšsēdētājs.

Runājot tieši par nesenajiem klajā nākušajiem VID skandāliem, kas saistīti ar korupciju, M. Zumbergs norāda, ka “nevajadzētu šādus gadījumus paslaucīt zem tepiķīša”.

“Valsts komunikācijai jābūt pietiekami atklātai un jābūt pārliecībai, ka tas tiek pienācīgi izmeklēts.”

“Pati šī iestāde ar savām milzīgajām pilnvarām un mazo atklātību ir laba augsne dažādiem korupcijas perēkļiem. Nav dūmu bez uguns!” teica ELT priekšsēdētājs, kurš aicina VID vadību domāt, kā padarīt procedūras caurspīdīgākas.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
pip
pip

Kā teica Jaunzeme – pirms viņas nebija neviena korupcijas skandāla VID, tagad ir vairāki.
Vai tas liecina, ka VID ir palicis sliktāks pēdējos gados? Diez vai, jo, piemēram, naudas atmazgāšanas shēmas ir pazudušas. Līdz ar to iepriekš noteikti bija sliktāk un necaurspīdīgāk – tagad namiņš ir sakustējies un kādam tas ļoooti nepatīk…

pupainā Minna
pupainā Minna

Lakučs tas ir tas, kurš kopā ar Cepurnieku Aivara stipendijas saņēma? Tas sakārtos, hahaha ;)

Visu Latvijai
Visu Latvijai

Normundu Lakuču jāieliek par VID ģenerāldirektoru. Viņš visu sakārtos.

Levits
Levits

Viņa dēls ir viltvārdis.

Zvaigzne
Zvaigzne

Labrīt! Un kurš tad to nezin?! Kāpēc tad Latvijai ir tie 10 gadi atpalicības no citām Baltijas valstīm?! Kāmēr šī ietāde netiks sakārtōta, nav nekādu izredžu.

Naudas
Naudas

Atpalicība ir cilvēku galvās. Vispirms kāds kaut ko pārkāpj, tad dod kādam kukuli. Tātad 2X pārkāpj. Tikai pēc tam pārkāpj amatpersona, protams, ja paņem.
Jāsāk ar cilvēku domāšanu.

nadježda krupskaja
nadježda krupskaja

Jūs laikam gribat vecos labos laikus, kad vidiņu vadìja andrejs aļeksandrovičs? A, kur viņš palika? Reputācija deju kolektīva vadìtājam aizdomīga? Nepamatoti Ādamsons apvainoja pedofīlijā? Vai vnk vecs? Nu lai vada vidiņu varbūt viņa meita Džabati