Eiropols: Noziedzniekiem ātri pielāgojoties situācijai, strauji pieaug noziedzība

Covid-19

Noziedznieki ātri pielāgo savas metodes ārkārtējās situācijas apstākļiem, un Covid-19 pandēmijas laikā strauji palielinās noziedzība, piektdien paziņoja Eiropas policijas organizācija Eiropols.

Ziņojumā (to var izlasīt ŠEIT) organizācija skaidro, kā pašreizējie apstākļi strādā par labu noziedzniekiem.

Ieviestie pasākumi, kas sabiedrības veselības apsvērumu dēļ ir neizbēgami, var tikt izmantoti noziedzīgos nolūkos, norāda Eiropols. Bailes un satraukums padara cilvēkus neaizsargātākus pret krāpniekiem un noziedzniekiem, jo sabiedriskās dzīves ierobežojumu dēļ noziedzīgās darbības ir grūtāk pamanāmas.

“Kaut arī daudzi cilvēki ir apņēmušies cīnīties pret šo krīzi un palīdzēt cits citam, ir arī noziedznieki, kuri ātri aptvēruši iespēju izmantot krīzi savu pretlikumīgo plānu īstenošanai,” komentē Katrīna De Bolle, Eiropola direktore.

“Noziedzīgas darbības sabiedrības veselības krīzes laikā ir īpaši bīstamas un var radīt reālu risku cilvēku dzīvībām. Tāpēc vairāk nekā jebkad agrāk ir svarīgi pastiprināt cīņu pret noziedzību. Eiropols un tā tiesībaizsardzības partneri cieši sadarbojas, lai nodrošinātu visu pilsoņu veselību un drošību”, pauž amatpersona.

Noziedznieki darbojas dažādos līmeņos

Kibernoziegumi: noziedznieki izmanto satraukumu un pastiprinātu interesi par jaunākajām ziņām, lai izplatītu ļaunprātīgu programmatūru, izmantojot ziņojumus sociālajos plašsaziņas līdzekļos un plašāk internetā. Šobrīd ļoti populāra ir izpirkuma programmatūras izmantošana, lai bloķētu upura datoru vai tīklu, līdz tiek samaksāta izpirkuma maksa. 

Krāpšana: Visi vecmodīgie krāpšanas paņēmieni tiek atjaunināti, piemērojoties jaunajiem apstākļiem, tostarp krāpšana dekontaminācijas jomā, krāpšanās pa tālruni un krāpšanās ar piegādi. Kādā gadījumā, ko izmeklēja Eiropols, uzņēmums samaksāja 6,6 miljonus eiro par dezinfekcijas līdzekļiem un aizsargmaskām, kuras tā arī nesaņēma.

Viltotas preces: vitāli svarīgu produktu deficīts rada iespējas krāpniekiem, kas piedāvā viltotas preces, piemēram, sejas aizsargmaskas un dezinfekcijas līdzekļus, kas nav efektīvi.

Īpašuma noziegumi: Noziedznieki, uzdodoties par valsts iestāžu pārstāvjiem, iekļūst gan privātajos mājokļos, gan komercīpašumos, kā arī arvien biežāk notiek laupīšana medicīnas iestādēs. Noziedznieki izmanto arī sabiedrības satraukumu, izliekoties par medicīnas personālu, lai iekļūtu privātmājās, piedāvājot veikt viltus “Covid-19 testu” vai iegādāties medikamentus.

“Neskatoties uz turpmāku karantīnas pasākumu ieviešanu visā Eiropā, noziedzības draudi joprojām strauji pieaug, un krīzes laikā un pēc tās turpinās parādīties jauni vai pielāgoti noziedzīgu darbību veidi,” teikts organizācijas ziņojumā.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: The Brussels Times

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
HAx2
HAx2

Vaimandieniņ, nu kā tad tā – LV “eksperti”spīdīgos uzplečos taču klārēja, ka nu tik noziedzība nejēgā samazināšoties! :DDD