ECB: Ierobežojot Rimšēviča iespēju pildīt pienākumus, Latvija pārkāpusi likumu

Rimšēvičs

Gan Eiropas Centrālā banka (ECB), gan tās padomes loceklis Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs uzskata, ka Latvija ir pārkāpusi likumu, liedzot Rimšēvičam pildīt savus pienākumus, vēsta finanšu ziņu aģentūra «Bloomberg».

Kā zināms, Rimšēvičs tiek turēts aizdomās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētā kriminālprocesā par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. Kukuļa apmērs šajā lietā ir vismaz 100 000 eiro.

Latvijas Bankas amatpersonai ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi – 100 000 eiro drošības nauda, noteiktas nodarbošanās aizliegums, aizliegums tuvoties noteiktām personām un aizliegums izbraukt no valsts.

Latvijas Bankas padome pieņēmusi lēmumu, ka Rimšēvičs nevar apmeklēt savu darba vietu Latvijas Bankā. Viņam arī liegts piedalīties ECB padomes sanāksmēs.

Gan Rimšēvičs, gan ECB vērsušies Eiropas Savienības Tiesā, uzskatot, ka Rimšēvičam noteiktie drošības līdzekļi ir centrālās bankas neatkarības ierobežošana.

ECB uzskata, ka Latvijas varas iestādes pārkāpušas likumu, nosakot ierobežojumus darba pienākumu pildīšanai, vēl pirms šajā jautājumā bijusi tiesa.

Tāpat ECB pauž viedokli, ka Latvijas varas iestādes nav sniegušas visu informāciju, kas saistīta ar šo lietu.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: tvnet

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Guncha
Guncha

Vārna, vārnai … un baņķieris, baņķierim.