ECB apsūdz Latviju Rimšēviča konstitucionālās neatkarības necienīšanā

Latvijas Banka

Eiropas Centrālā banka (ECB) apsūdzējusi Latviju pilnīgā ECB Padomes locekļa un Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča konstitucionālās neatkarības necienīšanā, vēsta ASV finanšu ziņu un datu aģentūra “Bloomberg”.

ECB uzskata, ka Latvija pārkāpusi Eiropas Savienības (ES) tiesību normas, nosakot Rimšēvičam drošības līdzekli, kas liedz viņam pildīt amata pienākumus, pirms Latvijas tiesa atzinusi viņu par vainīgu izvirzītajās apsūdzības kukuļņemšanā. Tāpat Latvija nav sniegusi ECB būtisku informāciju saistībā ar šo lietu, ES Tiesā otrdien norādīja ECB advokāts.

ECB uzskata, ka Latvija izvēlējusies Rimšēvičam noteikt pašu ierobežojošāko drošības līdzekli, kas viņam liedz pildīt pamata pienākumus vismaz līdz brīdim, kad šajā lietā būs pieejams tiesas spriedums.

Rimšēvičam Latvijā izvirzītas apsūdzības kukuļņemšanā lielā apmērā. Pats Rimšēvičs savu vainu noliedz.

Rimšēvičs viņam noteikto drošības līdzekli apstrīdējis ES tiesā.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
kate
kate

Šaeimas deputātiem neizmaksāt kompensācijas, kamēr šī uzskruvētā Rimševiča lieta nav iztiesāta. Ar 90% garantiju, ka valdība kopā ar Saeimu zaudēs šo lietu un tāpēc jāuzkrāj līdzekļi Rimševica kompensāciju izmaksai. Deputātiem un valdībai par saviem lēmumiem ir jāuzņemās konkrēta atbildība, kā tas ir dzīvē ārpus Saeimas.

Hmm
Hmm

Izskatās, ka mēs atkal maksāsim.

žuļiku kompānija
žuļiku kompānija

iestājas par savu kolēģi

Jānis Bērziņš
Jānis Bērziņš

Bet ko citu var gribēt no provinces , uztaisīt muļķīgu šovu !

kremlī
kremlī

citu vārdu un uzvārdu nezina ??