Drošības policijas priekšniekam Mežvietam kārtējais “sarūgtinājums”

Drošības policijas priekšniekam

Drošības policijas priekšniekam Normundam Mežvietam nāksies pēc būtības atbildēt uz advokātes Jeļenas Kvjatkovskas iesniegumu, kā viņam to oficiāli uzdevis iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, jo secinājis, ka Drošības policija ir tikai imitējusi atbildes sniegšanu uz šo iesniegumu, kurā bija aprakstītas Drošības policijas darbinieku īpatnās darbības šā gada 17. aprīlī, advokātei kopā ar viņas aizstāvamo Lato Lapsu ierodoties Drošības policijas ēkā.

Portāls Pietiek.com jau rakstīja par to, kā šajā dienā, kad Drošības policija Lato Lapsu bija izsaukusi pret viņu safabricētā kriminālprocesa ietvaros (vēlāk to izbeidza Ģenerālprokuratūra), šī iestāde šim pasākumam bija gatavojusies īpaši un nopietni.

Šaurajā priekštelpā sapulcināti veseli četri policijas darbinieki, nevēlēšanās uzaicinātajiem uzrādīt jebkādus dokumentus, ierāmēta tekstiņa uzdošana par oficiālu dokumentu, papildus parastajam metāldetektoram vēl divi interesanti aparāti bez sertifikācijas dokumentiem, advokātes pusizģērbšana vīriešu – policijas darbinieku klātbūtnē.

Savukārt pēc šī notikuma advokāte Kvjatkovska vērsās ar iesniegumu pie Drošības policijas priekšnieka Mežvieta, pieprasot sniegt atbildes uz virkni jautājumu saistībā ar notikušo. Taču Mežviets nolēma uzdotos jautājumus ignorēt un, pārkāpjot normatīvo aktu prasības, atbildi pēc būtības uz šo iesniegumu vienkārši nesniegt.

Kā liecina Pietiek rīcībā esošā informācija, 10. jūlijā Kozlovskis ir nosūtījis Mežvietam oficiālu vēstuli, kurā norādījis, ka “Iekšlietu ministrija konstatē, ka Drošības policijas sniegtajā atbildē uz iesniegumu nav sniegta atbilde pēc būtības”, tāpēc “Iekšlietu ministrijas ieskatā Drošības policijai atkārtoti jāizskata iesniegums un jāsniedz uz to atbilde pēc būtības”.

Pietiek zināms, ka Drošības policijas priekšnieks vēstuli jau ir saņēmis. Šis ir tikai viens no Mežvieta pēdējā laika “sarūgtinājumiem”, – kā jau ziņots, Ģenerālprokuratūra nolēma izbeigt Drošības policijas safabricēto un divus gadus “izmeklēto” kriminālprocesu pret Lapsu nozieguma sastāva trūkuma dēļ, savukārt Vidzemes priekšpilsētas tiesa vienu no Drošības policijas darbinieku veiktajām Lapsas aizturēšanām jau atzinusi par prettiesisku.

Avots: Pietiek.com

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
haralds
haralds

tagad DP priekšnieks būs sarūgtināts!