Drošības policijas prettiesisko rīcību pret Lato Lapsu izskatīs tiesa

Drošības policijas prettiesisko rīcību pret lato Lapsu skatīs tiesa

Drošības policijas prettiesisko prasību Lato Lapsam pārtraukt nenotiekošu filmēšanu, par ko ir ierosināta  administratīvā pārkāpuma lieta, atklātā tiesas sēdē izskatīs otrdien, 30. jūnijā pulksten 12.00 Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesā.

Drošības policija publicistu Lato Lapsu par it kā pretošanos policijas darbinieku likumīgām prasībām aizturēja 12. maijā, kad viņš sabiedriskā vietā Ērgļu ielā bija ieradies ar fotostatīvu un fotokameru Canon.

Tā kā jau iepriekš Drošības policija dažādos veidos bija mēģinājusi prettiesiski kavēt Lapsam veikt filmēšanu, izsakot arī atklātus draudus, šajā reizē publicists bija ieradies ar nefunkcionējošu fotokameru, kurai nebija barošanas bloka un atmiņas kartes un ar kuru līdz ar to nebija iespējams veikt ne filmēšanu, ne fotografēšanu.

Taču Drošības policijas darbiniekiem pietika ar to, ka viņi ieraudzīja fotokamerai līdzīgu priekšmetu, un, neraugoties uz Lato Lapsas paskaidrojumiem, ka nekāda filmēšana netiek veikta un ka publicistam ir visas tiesības ar fotokameru atrasties sabiedriskā vietā, viņš tika nelikumīgi aizturēts.

Ierodoties Valsts policijas darbiniekiem, viņi pēc Lato Lapsas lūguma veica kameras apskati un konstatēja, kā arī fiksēja fotoattēlos, ka ar publicista fotokameru nav iespējams veikt filmēšanu vai fotoattēlu uzņemšanu. Šie fotoattēli un Valsts policijas darbinieku ziņojums atrodami rīt izskatāmās lietas materiālos.

Lietas materiālos tāpat atrodams arī Valsts policijas ziņojums, kurā norādīts, ka policisti no Drošības policijas darbinieku paskaidrojumiem konstatējuši – tie pirms aizturēšanas nav pat mēģinājuši noskaidrot, vai filmēšana notiek.

Šī it kā komiskā lieta patiesībā demonstrē, cik lielā mērā Drošības policijas darbinieki, aizrāvušies ar saviem pielaižu biznesiem, uzskata sevi par stāvošiem pāri likumam un tā normām – par tādiem, kuriem nav vajadzīgi nekādi likumi vai citi normatīvie akti, lai ierobežotu Latvijas pilsoņu likumīgās tiesības.

Interesanti, vai kādam no Drošības policijas darbiniekiem rīt pietiks dūšas atnākt uz tiesas sēdi, apzinoties, ka var nākties sniegt liecības un ka gan par nepatiesu liecību sniegšanu, gan par nelikumīgu aizturēšanu viņiem draud kriminālatbildība?..

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Saldējums
Saldējums

Vecā taša
Vecā taša

Vai arī tiesnesim atradīs kāda zīdaiņa kailfotogrāfijas albūmā.

haralds
haralds

cerēsism, ka DP ieberzīsies!