Drošības policija tiesā pret Lato Lapsu zaudē arī otrajā pārsūdzībā

Lato Lapsa
Drošības policija atkal zaudē tiesā: Rīgas apgabaltiesa atstājusi negrozītu pirmās instances tiesas spriedumu, ar kuru tā izbeigusi tiesvedību arī otrajā administratīvā pārkāpuma lietā pret publicistu Lato Lapsu par nepakļaušanos Drošības policijas (DP) prasībām.

Tāpat Rīgas apgabaltiesa nosprieda, ka Valsts policijas (VP) iesniegtā apelācijas sūdzība ir noraidāma.

Tiesa pirmdien, 12.oktobrī, apelācijas kārtībā pabeidza skatīt VP sūdzību par pirmās instances tiesas lēmumu, ar kuru tā izbeigusi otru administratīvā pārkāpuma lietu pret Lato Lapsu.

Lieta izskatīta rakstveida procesā.

Tāpat ziņots, ka VP Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 31.jūlija spriedumu pārsūdzējusi. VP Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Centra iecirkņa apelācijas sūdzība apelācijas instances tiesā saņemta 20.jūlijā.

Lieta pirmās instances tiesā skatīta slēgtā sēdē, pamatojoties uz Administratīvo pārkāpumu kodeksa pantu, kas noteic, ka tiesa nosaka slēgtu tiesas sēdi, ja tas nepieciešams valsts noslēpuma, adopcijas noslēpuma un ierobežotas pieejamības informācijas aizsardzībai, kā arī lietās, kurās pie atbildības sauktā persona vai cietušais ir nepilngadīgais.

Iepriekš Lapsa arī paziņoja, ka administratīvā pārkāpuma protokolā norādīts, ka viņš ļaunprātīgi nepakļāvās policijas darbinieku prasībām, kad viņi pildīja dienesta pienākumus, ignorēja policijas darbinieku rīkojumu – pārtraukt slēpta audioieraksta veikšanu DP telpās.

Lapsa piebilda, ka viņš tam nepiekrīt, jo nav veicis prettiesiskas darbības. Viņš uzskata, ka pretlikumīga šajā gadījumā bija DP darbinieka rīcība. Uz DP Lapsa bija devies, lai nodotu iesniegumu DP priekšniekam Normundam Mežvietam. Viņš uzskata, ka policija aizskārusi viņa pamattiesības, kavējot veikt filmēšanu sabiedriskā vietā Rīgā, Ērgļu ielā.

DP informēja, ka Lapsa 29.aprīlī aizturēts, jo “viņš nepakļāvās likumīgām DP amatpersonu prasībām”.

Tāpat vēstīts, ka Rīgas apgabaltiesa 5.oktobrī atstājusi negrozītu pirmās instances tiesas spriedumu, ar kuru tā izbeigusi pirmo tiesvedību administratīvā pārkāpuma lietā pret Lapsu par ļaunprātīgu nepakļaušanos DP prasībām – pārtraukt nenotiekošu filmēšanu.

Rīgas apgabaltiesa nosprieda, ka VP iesniegtā apelācijas sūdzība ir noraidāma. Šis spriedums nav pārsūdzams un stājas spēkā tā sastādīšanas dienā.

DP darbinieki 12.maijā bija aizturējuši Lapsu , jo viņš nebija pakļāvies DP prasībai pārtraukt filmēšanu pie šīs iestādes ēkas.

 

Avots: BNS

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar