Covid-19: Daļēji slēdz valsts robežas, aizliedz organizētus publiskos pasākumus


Šodien sasaukta Krīzes vadības padomes un valdības kopsēde par papildu pasākumiem jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 ierobežošanai.

🔴Tiešraide! Paziņojums pēc krīzes vadības padomes un MK ārkārtas sēdes

❗ Jaunā koronavīrusa izraisītās slimības #COVID19 izplatības dēļ Latvijā tiek atcelti starptautisko pasažieru pārvadājumi caur lidostu, ostu, dzelzceļu un arī autopārvadājumi, pēc Krīzes vadības padomes sēdes paziņoja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.❗ Pasažieru kustība tiks slēgta no otrdienas, 17. marta. Latvijas valstspiederīgajiem un ārzemniekiem, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvija, ir ļauts atgriezties Latvijā caur lidostu, ostu, autoceļu un dzelzceļa robežšķērsošanas vietām.❗ Tiek aizliegti visi organizētie publiskie pasākumi. Neorganizētas pulcēšanās – kultūras, izklaides, sporta, reliģisko norišu vietās – drīkst vienkopus būt līdz 50 cilvēkiem. Pasākumi nedrīkst notikt vēlāk par plkst. 23.00.❗ Centralizētie eksāmeni svešvalodās notiks laika posmā no 12.-15. maijam.——————————Atbildīgo iestāžu komentārs pēc Ministru kabineta ārkārtas sēdes par papildu pasākumiem #COVID19 ierobežošanai.

Gepostet von LTV Ziņu Dienests am Samstag, 14. März 2020

Latvija uz laiku pārtrauks starptautisko pasažieru pārvadājumus caur lidostu un ostu robežšķērsošanas vietām, kā arī aizliegs visus organizētos pasākumus, sestdien, 14. martā, nolemts Ministru kabineta ārkārtas un Krīzes vadības padomes kopsēdē.

Starptautiskā pasažieru kustība tiks slēgta no otrdienas, 17. marta. Tie Latvijas valstspiederīgie, kuri patlaban ir ārvalstīs, varēs atgriezties. Tāpat izbraukt no valsts varēs arī ārzemnieki.

Robežkontrole uz Latvijas robežām ar Lietuvu un Igauniju netiks atjaunota, bet gan tiks pārtraukta organizēta cilvēku pārvietošana.

Tāpat netiks pārtraukti kravas pārvadājumi.

Tāpat tiek aizliegti visi organizēti publiskie pasākumi, bet neorganizētas pulcēšanās (tai skaitā peldbaseinos, naktsklubos, diskotēkās, sporta klubos) atļautas maksimāli 50 cilvēku apmērā. Visiem pasākumiem būs jānoslēdzas līdz plkst. 23.00 vakarā.

Veikali un lielie tirdzniecības centri netiks slēgti, taču iedzīvotāji aicināti saglabāt piesardzību.

Bērnudārzi turpinās darbu, bet vecākiem reizi nedēļā ir jāiesniedz pirmsskolas izglītības iestādē rakstisks apliecinājums, ka bērns un ģimene nav pēdējo 14 dienu periodā bijuši ārvalstīs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 saslimušajiem vai kontaktpersonām.

Izmaiņas skars arī valsts centralizēto eksāmenu norisi – tie tiks pārcelti uz maiju.

Valsts policijai sadarbībā ar pašvaldību policiju uzdots nodrošināt publisko pasākumu un norises vietu uzraudzību.

Valdība arī lems par Rīgas Domes ārkārtas vēlēšanu pārcelšanu.

Tāpat valdība lems par atļauju Latvijas valsts piederīgajiem un ārzemniekiem, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvija atgriezties Latvijā caur lidostu, ostu, autoceļu un dzelzceļa robežšķērsošanas vietām.

Latvijas diplomātiskajām un konsulārajām pārstāvniecībām ārvalstīs turpmāk arī vairs neizsniegs īstermiņa un ilgtermiņa vīzas ieceļošanai Latvijā. Ārlietu ministrijai uzdos nodrošināt informācijas apriti par noteiktajiem ārkārtas pasākumiem Latvijā, kā arī nodrošināt Latvijas valstspiederīgo evakuāciju, paredz dokumenti.

Vienlaikus tiks domāts arī par budžeta līdzekļu piešķiršanu medicīnā, piemēram, Veselības ministrijai virsstundu darba apmaksai nepieciešamos papildu finanšu līdzekļus plānots pieprasīt no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar