Čekas maisu sargātājiem pievienojas jauni spēki

čekas maisi

Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizītim, kurš maija sākumā pavēstīja, ka „čekas maisos” esot sabiedrībā zināmi un godāti cilvēki un ka VDK kartotēkā esošo vārdu publiskošana nodarīšot tikai kaitējumu, ar faktiski identiskiem argumentiem nule piebalsojusi kādreizējā žurnāliste Baiba Strautmane – „maisos” galu galā esot tikai „kaut kādi veci mākslinieki”.

Portāls Pietiek publicējis bijušās žurnālistes sociālajā tīklā Twitter izteiktos viedokļus šai sakarā, kā arī izvilkumus no Maizīša izteikumiem, kas faktiski sakrīt ar Strautmanes atziņām pusotru mēnesi vēlāk.

Strautmanes atziņa sociālajā tīklā Twitter:

– Jā, ej un pierādi, ko nozīmē viena pisuļka ar tavu vārdu un kaut kādu kļičku… ļoti racionāls attīrīšanās piedāvājums…

Maizīša atziņa intervijā lvportals.lv:

– Šāda kartīte vēl nenozīmē, ka cilvēks reāli sadarbojies ar VDK, vēl mazāk, ka šo sadarbību iespējams pierādīt.

Strautmanes atziņa sociālajā tīklā Twitter:

– Grēksūdze a la prof. Lācis, vai prof. Andrejevs nav tas pats kā izmešana saplosīšanai un sabradāšanai tautai, kas jūsmo par Aivaru un Nilu…

Maizīša atziņa intervijā lvportals.lv:

– Publiskojot patiesību neatrast. Ja publicēs sarakstu ar cilvēku vārdiem, par kuriem nav zināms, kāpēc viņi atrodas aģentūras kartotēkā, mēs nonākam pie komunistiskajā diktatūrā izmantotās kolektīvās atbildības principa.

Strautmanes atziņa sociālajā tīklā Twitter:

– Kādu svītru/kam jūs grasāties pārvilkt, uzzinot, ka tur ir kaut kādi veci mākslinieki, rakstnieki, inženieri, ja pats sakāt, ka aktuālo lēmēju tur nav.

Maizīša atziņa intervijā lvportals.lv:

– Kartotēkā ir sabiedrībā zināmi un godāti cilvēki. Tomēr nevajadzētu uzreiz domāt, ka tie ir šā brīža politiķi vai augsta ranga amatpersonas.

Strautmanes atziņa sociālajā tīklā Twitter:

– Turklāt nevienam nav noslēpums, ka Savickis bija KGB virsnieks…vienalga visi viņam… bučo… ko mainīs pustukšu kartotēku publiskošana?

Maizīša atziņa intervijā lvportals.lv:

– Zinot, kā kartotēka tika pārņemta, neviens nevar galvot un pierādīt, vai mūsu rīcībā nonākušas pilnīgi visas kartītes, pārvedot neviena nav pazudusi vai apzināti izņemta.

Strautmanes atziņa sociālajā tīklā Twitter:

– C’mon – tipi, kas lemj par mūsu valsti tika izvākti no maisiem to pārņemšanas procesā… Publiskošana tagad neko neatrisinās, tikai vairos naidu.

Maizīša atziņa intervijā lvportals.lv:

– Nevar tagad, pēc 26 gadiem, to visu likt vienā maisā, publiskot šo cilvēka vārdus un padarīt viņus par ziņotājiem. Kur mēs tad nonāksim? Līdz kaut kādām raganu medībām? Vienīgais, ko šādi var panākt, ir pilnīgi nevajadzīgas veselu ģimeņu traģēdijas.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Pietiek

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Zinas t
Zinas t

Kam bija atbildība par Č- maisiem, no tiem arī atbildība jāprasa. Un galu galā ja kāds tur ir bijis un nav rāvies uz valdības posteni , viss viņam nosvītro pagātni, bet kas piedalījās ….kas nav skaidrs

Valters
Valters

Kāda starpība- tauta ienīdīs tagad vai pēc nāves. PAr spīti smagiem gludien kapu pieminekļiem… Profesors Leons Taivāns pats atklāti pateica, ka ir sadarbojies un no situācijas drosmīgi izgāja kā uzvrētājs. Ļoti cienu viņu par to.

edvards
edvards

Ģimeņu un visas tautas traģēdija bija tad , kad tika iznīcināta Latvijas valsts un ar komunistu pakalpiņu palīdzību fiziski iznīcināti tūkstošiem nevainīgu cilvēku , bērnus un sirmgalvjus ieskaitot !!!Bez tam notika masveida marodierisms , par kuru neviens nav notiesāts !

pats
pats

Tāpēc jau neatver , ka tur iekšā mūsu eksprezidentu vārdi un citas augstas amatpersonas , ne jau velti Latvija tā izpārdota un rūpniecība likvidēta , jo uzdarbojas bijušie drošībnieki , lai sariebtu par to ka izstājās no PSRS !

Skolnieciņš
Skolnieciņš

Es esmu par atklātību! Sen bija laiks vērt vaļā ČEKAS maisus. To vajadzēja darīt sākot ar 1995.g. un beidzot ar 2000.g.. Kauns, ka vel tagad slēpj! Tā nav demokrātija!!!
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-(