Bunkus slepkavības lieta: policija arestē apcietināto Uļmana un Babenko mantu

slēgts, atslēga

Valsts policija uzlikusi arestu maksātnespējas administratora un advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā aizdomās turēto uzņēmēju Mihaila Uļmana un Aleksandra Babenko pārstāvēto uzņēmumu kapitāldaļām.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka ar Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes 30. maija lēmumu piemērots arests Uļmana mantai – SIA “Mono” 1 235 746 kapitāldaļām ar vērtību 8 650 222 eiro.

Tāpat policija minētajā datumā lēmusi piemērot arestu Babenko mantai – SIA “Gruodis” 2 428 348 kapitāldaļām ar vērtību 2 428 348 eiro.

Abos gadījumos šādi policija lēmusi, lai nodrošinātu procesuālo izdevumu, cietušajam nodarītā kaitējuma kompensācijas piedziņu un arī iespējamo mantas konfiskāciju kā papildsodu.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka Uļmans darbojas daudzos uzņēmumos. Laikā no 2015. līdz 2017. gadam viņš bija uzņēmuma “Mego” līdzīpašnieks. Patlaban 60% “Mego” kapitāldaļu pieder SIA “Gruodis”, kura vienīgais īpašnieks ir Babenko.

“Mono” īpašnieki ir Uļmans (49,43%), ASV pilsonis Aleksandrs Plotkins (32,67%) un Kajems Biomins (17,9%), liecina “Firmas.lv” informācija. “Mono” ir “LPB Bank” vienīgais īpašnieks. Pēc aktīvu apmēra “LPB Bank” 2021. gada beigās bija 11. lielākā banka Latvijā. 2021. gadā “LPB Bank” auditētā peļņa bija 5,507 miljoni eiro.

“Mono” finanšu gadā, kas ilga no 2019. gada 1. novembra līdz 2020. gada 31. oktobrim, strādāja ar 1,657 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir 4,1 reizi mazāk nekā gadu iepriekš, kā arī cieta zaudējumus 260 347 eiro apmērā pretstatā 8,968 miljonu eiro peļņai iepriekšējā finanšu gadā. Kompānijā pagājušā finanšu gada dati pagaidām nav publiskoti.

Jau ziņots, ka maija beigās Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pēc policijas ierosinājuma Uļmanam, Babenko un vēl kādam vīrietim kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu. Uzņēmēji tiesas lēmumu pārsūdzējuši Rīgas apgabaltiesā.

Valsts policija 24. maijā paziņoja, ka policijai izdevies noskaidrot faktiski visu Bunkus slepkavībā iesaistīto personu ķēdi, sākot no pasūtītāja līdz organizētājam un izpildītājam. Aizturētas vairākas personas, tostarp izpildītājs un pasūtītājs.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Maņi
Maņi

Manta šitiem dikti patīk. Kaut paskatamies kaucienus par Lemberga arestēto mantu. Uzsplaujot uz cilvēku, uz visu gatavi par mantu un naudu. Tas ir labs instruments uz viņiem iedarboties. Nodos jebkuru.

333333
333333

Uzmaniibu LATVIEŠIEM TULIK SAAKSIES NAUDAS IZZAGŠANA NO

L P B
NELEGALA NAUDA

NETIIRAS NAUDAS ARMAZGAŠANA

333
333

Ar dievu LP BANKS
:(((