Bijušais muitas šefs Vaškevičs uz tiesu Latvijā neierodas jau 10 gadus, ir saņēmis Krievijas pilsonību un dzīvo Maskavā

Vladimira Vaškeviča
Vladimirs Vaškevičs

Bijušais muitas vadītājs Vladimirs Vaškevičs, kurš tiek vainots sava agrākā kolēģa Tāļa Kravaļa kukuļošanā un pēc tam arī centienos ar kukuļa palīdzību viņu piespiest mainīt liecības, uz tiesu neierodas jau 10 gadus, bet Vaškeviča tiesāšana turpinās, vēsta TV3 raidījums “Nekā Personīga”.

“Nekā personīga” jau stāstīja, kā savulaik ietekmīgais Vaškevičs imitēja slimošanu Austrijā. Patlaban viņš pārcēlies uz Maskavu, kur konsultē vietējos biznesmeņus. Latvijas varas iestādes bijušas bezspēcīgas panākt Vaškeviča izdošanu.

2011.gads Vladimiram Vaškevičam sākās rokudzelžos. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) viņu aizturēja aizdomās par vairāk nekā 60 000 eiro liela kukluļa došanu, kas, varētu būt saistīts ar kādu Rīgas brīvostā strādājošu uzņēmumu.

Tiekoties kādā boulinga klubā, Vaškevičs esot kukuļojis savu senu kolēģi Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Tāli Kravali, lai viņš pievērtu acis ar biznesmeni Vasīliju Rožko saistītas firmas “Kravu termināls” lietā. Uzņēmumam bija radušās problēmas ar saldētas vistas gaļas iespējamo kontrabandu. Pēc naudas nodošanas Vaškevičs aizturēts.

Pēc diviem mēnešiem Centrālcietumā pret drošības naudu Vaškeviču atbrīvo. 60 000 latu iemaksājuši advokāti. Kur nauda iegūta, viņi neatklāj, jo tas esot noslēpums.

Šī arī ir viena no pēdējām reizēm, kad Vaškevičs publiski redzēts Latvijā. Ar tiesas atļauju viņš devās uz Austriju it kā ārstēties, jo strauji esot pasliktinājies veselības stāvoklis.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šonedēļ turpināja skatīt kukuļošanas lietu pret viņa kolēģi Kravali. Bez Vaškeviča klātbūtnes. Filmēt pēc viņa aizstāvju un prokurora lūguma tiesnesis “Nekā personīga” neļāva.

Vaškeviča advokāti bija izsaukuši divus lieciniekus, uzdeva dažus jautājumus un sēde beidzās. Viens no uzaicinātajiem bija kukuļa skandālā iesaistītās nu jau likvidētās firmas “Kravu termināls” valdes loceklis Vasīlijs Rožko, kurš noliedza, ka būtu saistīts ar kukuļošanu. Nākamā tiesas sēde nozīmēta pēc gandrīz pusgada – 15. septembrī. Lai nopratinātu vienu liecinieku.

Pēc vairāku gadu uzturēšnās Austrijā, kur Vaškevičs esot ārstējies, viņa un Vilkastes uzdevumā top filma. Tā it kā atmasko visu Latvijas valsts negodīgo dienestu izvērsto karu, lai iznīcinātu godīgu muitas ierēdni, kurš aizšķērsojis ceļu nepareizajiem cilvēkiem. Un nu piekalts gultai.

“Nekā personīga” rokās nonāca filmas melnais materiāls. Šajos video redzams, ka ar Vaškeviča stāvokli nemaz nav tik slikti. Filmā viņam ir grūtības izkāpt no gultas, bet melnajos materiālos Vaškevičs spēj zibenīgi pielekt kājās no invalīdu ratiem, lai aizvērtu palātas durvis.

Ārsta filmēšana, kurš deva slēdzienu par Vaškeviča veselības stāvokli, notika Maskavā. Ja paskatās izejmateriālus, tur skaidri redzams, ka notikumi risinās Maskavā.

Pret Vaškeviču kopumā ierosinātas trīs lietas. Par informācijas nesniegšanu amatpersonas deklarācijā. Šī lietas joprojām tiek iztiesāta. Kā arī centieniem piekukuļot un ietekmēt bijušo kolēģi Kravali, lai viņš mainītu liecības lietā, kuras dēļ Vaškevičs nonāca aiz restēm. Kā liecina “Nekā personīga” rīcībā esošs Rīgas pilsētas centra rajona tiesas spriedums, šajā lietā figurēja vēl viens Vaškeviča kolēģis Igors Semjonovs. Viņš nozieguma plānošanā atzinās un saņēma vieglu sodu – divus gadus nosacīti. Kravalim liecību maiņu solīti trīs miljoni eiro. Izmantoti pat draudi uzrunāto biznesmeni uzspridzināt savā automašīnā, lai šādi brīdinātu Kravali.

2017.gadā Vaškevičam bija beidzies termiņš Latvijas republikas pasei. To saņemt varētu Latvijas vēstniecībā, kur, iespējams, viņu aizturētu un nogādātu uz cietumu Rīgā. Bet kā noskaidrojām, jauna pase Vaškevičam nav izsniegta. Kā apstiprina vairāki avoti, Vladimirs Vaškevičs Austriju pametis un pēdējos divus gadus dzīvo Maskavā. Visticamāk, sākumā saņēmis bēgļa statusu, bet šobrīd esot nokārtojis un saņēmis Krievijas pilsonību. Maskavā dzīvo īrētā dzīvoklī.

Kā redzams Krievijas publiskajos reģistros, Vaškevičs reģistrējies Krievijā kā individuālais komersants. Šobrīd mēģinot nodarboties ar konsultāciju sniegšanu loģistikas jautājumos, kur zināmās krievvalodīgo uzņēmēju aprindās esot iemantojis cieņu. Ināra Vilkaste joprojām dzīvojot mājā Dārzciema ielas rajonā Rīgā. “Nekā personīga” viņu tur sastapt neizdodas.

“Es atvainojos, es ar “Nekā personīga” nerunāju. Visu labu,” komentāru atteica Vladimira Vaškeviča sieva Ināra Vilkaste.

Tiesiskās palīdzības lūgumi ir mehānisms, ko izmanto, lai citu valstu iestādēm lūgtu pierādījumus, izdot ārvalstīs bēguļojošas personas vai veikt citas darbības. Īpaši, ja lūgumus sūta trešajām valstīm, Krievijai, Ķīnai, tie paliek bez atbildes. Tā veiksmīgi Krievijā gadiem slēpās Jūrmalgeitā iesaistītais uzņēmējs Germans Milušs. Viņš uz kaimiņzemi aizlaidās kravas auto ierīkotā slēpnī, bet vēlāk Krievijā saņēma politisko patvērumu, lai izvairītos no cietumsoda. Panākt viņa izdošanu neizdevās.

Citā KNAB sāktā lietā saistībā ar iespējams neatļautu Saskaņas reklamēšanu, slēpti caur Rīgas domes struktūrām algojot ārvalstu konsultantus, KNAB jau vairākus gadus sarakstās ar Spānijas un Vācijas institūcijām. Saņemt nepieciešamo informāciju neizdodas.

Saeimas Juridiskās komisijas vadītājs par šādu problēmu no dienestiem neesot dzirdējis. Bet viņa kolēģis Andrejs Judins pieļauj, vairākos gadījumos izmeklētāji varētu strādāt aktīvāk.

Ja jūs runājat par to, vai sūtīt komandējumos, es domāju, ka dažreiz tas var palīdzēt, un es negribu teikt, ka visiem jābrauc obligāti. Bet, nu, ja saprātīgā laikā atbildes nav vai atbilde ir formāla, var mēģināt arī komandēt cilvēkus. Bet ir jāsaprot, kāds ir mērķis tieši, ja mēs gribam, piemēram, iegūt informāciju no kaut kādas kredītiestādes. Fakts, ka mūsu cilvēki aizbrauks un klātienē pateiks, lūdzu, dodiet mums informāciju, negarantē, ka atsaucība būs lielāka. Bet jāskatās, kāda procesuālā darbība ir vajadzīga,” pauda Saeimas juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas priekšsēdētājs (“Jaunā vienotība”) Andrejs Judins.

“Nekā personīga” vaicāja KNAB, kā vērtējama ilgā lietas gaita un nespēja gadiem panākt Vaškeviča izdošanu Latvijai. Birojs atrakstīja, ka atturas plašāk vērtēt pašu uzsākto lietu, kurā jau 11 gadus ilgst tiesvedība.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: TV3

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


12
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
noriebies
noriebies

Vēl viems krievs ir piedirsis Latviju. Tāda diemžēl ir Latvijas tiesas.

Jabadabado
Jabadabado

Kam pieder VID ēka Talejas ielā 1 ?

Skolnieciņš
Skolnieciņš

Varbūt VID ēka Talejas ielā 1 pieder krievu un krievžīdu mafijai? Bet tā ir mana nupat izdomātā sazvērestības teorija. :D Lūdzu, neuztvert to nopietni.
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

Vilkatis
Vilkatis

Nu un kur tad mūsu tiesību sistēma, kas izlaiž ārā tādus?

Jau
Jau

Uzreiz jau bija skaidrs, ka šis nav noskaņots “sēdēt”. Žēl ka amatpersonas to nesaprata.
Interesanti vai nav kāda privāta struktūra kas par naudu palīdz šādām noklīdušām avīm nokļūt mājās?

čigāns
čigāns

Viņš jau ir mājās. Krievija ir viņa dzimtene.

Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

Normāli. Varbūt nopirka krievijā termiņuzturēšanās atļauju

bondars
bondars

A kur viņš točna dzìvo? Man daži jautājumi. Gribētos ar viņu parunāt

Skolnieciņš
Skolnieciņš

Visticamāk Vladimirs Vaškevičs kvēli atbalsta krievu okupantu zvērības Ukrainā. Šis Kangars ir atdevies rašistiem un putinistiem. Cilvēcības viņam vairs nav.
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

Stienis
Stienis

Principā laba ziņa, proti, ka šis tips mūsu zemē vairs neparādīsies.

Spodrības diena
Spodrības diena

Cik mums vēl tādu vaškeviču nav!

Taisnība kož acīs
Taisnība kož acīs

O! viens tāds vaškevičs atzīmēja, ka nepatīk!