Bērni līdz 13 gadu vecumam sociālajos tīklos – tikai ar vecāku atļauju?

sociālie tīkli

Bērniem līdz 13 gadu vecumam reģistrācija sociālajos tīklos jau pavisam drīz varētu būt iespējama tikai ar vecāku atļauju.  Šādu pusaudžiem netīkamu ziņu pavēstīja LNT raidījums “900 sekundes” pirmdienas rītā.

Iepriekš bija plānots vecuma slieksni noteikt – 16 gadu, taču aizvadītajā nedēļā ministru kabinetā izlemts, ka no trīspadsmit gadu vecums ir pietiekams, lai jaunietis sociālos tīklus varētu lietot bez vecāku ziņas.

Taču līdz 13 gadu vecumam reģistrējoties būs jāsaņem vecāku atļauja. Vecuma slieksni līdz 25. maijam vēl jāapstiprina Saeimas deputātiem.“Facebook”, “Draugiem.lv”, “Twitter”, “Instagram” un visos pārējos sociālajos tīklos no 25. maija vecuma ierobežojumam būs likuma spēks ne tikai Latvijā, bet visā Eiropas Savienībā (ES). Līdz šim ES vecuma slieksnis reģistrējoties bija tikai atsevišķos portālos un drīzāk kā formalitāte.Portāla “Drossinternets.lv” pārstāvis norāda – visiem, kas jaunāki par noteikto vecumu, reģistrējoties sociālo tīklu vietnē, būs jāsaņem vecāku atļauja. Drošāka interneta centra pārstāvis cer, ka Saeimas deputāti ies Ministru kabineta pēdās un apstiprinās 13 gadu slieksni nevis 16 gadus, kā plānots iepriekš.

Kā domājat jūs? Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar