Belēvičs un Savickis būvēs farmaceitisko rūpnīcu Uzbekistānā

Belēvičs Savickis

Bijušā veselības ministra Gunta Belēviča un “Latvijas gāze” padomes priekšsēdētāja vietnieka, “Itera Latvija” valdes priekšsēdētāja un “Dinamo Rīga” padomes priekšsēdētāja Jura Savicka jaundibinātais uzņēmums “SVC Group” cels farmaceitisko rūpnīcu Uzbekistānā. Par to pirmdien ziņo laikraksts “Diena”.

Laikraksts informē, ka ir parakstīts nodoma memorands ar Džizakas apgabala vadību Uzbekistānā par ķīmiski farmaceitiskās rūpnīcas celtniecību Džizakas apgabala brīvajā ekonomiskajā zonā Zomin Pharm.

“Savicka kungam ir ļoti liela pieredze šādu projektu realizācijā šajā reģionā. Savicka kungs pagājušogad Uzbekistānā uzbūvēja milzīgu ar gāzi darbināmu elektrostaciju. Mūsu projekts ir līdzīga mēroga. Ir runa par līdzīga mēroga projektu farmācijas jomā, bet ne par tādu uzņēmumu, kas ražos zāles. Ir runa par farmācijas ķīmijas rūpnīcu, kas ražotu izejvielas tām rūpnīcām, kuras ražo gatavās zāles gan tajā pašā valstī, gan kaimiņvalstīs, tāpat arī eksportam gan uz Eiropas Savienību, gan uz citām valstīm. Mēs plānojam uzbūvēt ķīmiski farmaceitisko rūpnīcu, kurai būs GMP [Labas ražošanas prakses] sertifikāts. Šāds sertifikāts dotu iespēju saražotās vielas piegādāt, piemēram, Vācijas rūpnīcai vai mūsu “Grindeks”, vai “Olainfarm”, lai no tām taisītu tabletes, ampulas vai kādas citas zāļu formas,” intervijā laikrakstam Diena stāsta Belēvičs.

Viņš norāda, ka rūpnīcā plānots ražot tādas aktīvās vielas, kas plaši tiek izmantotas farmācijas industrijā gatavo zāļu formu ražošanai, bet kurām patenta aizsardzības laiks ir beidzies. Taču, ja projekts tiks realizēts, rūpnīca varētu ražot arī oriģinālus produktus.

Jautāts, vai rūpnīcas projekts Centrālāzijā nekonfliktē ar Belēviča iespējamo kļūšanu par “Olainfarm” valdes priekšsēdētāju, Belēvičs atbild noliedzoši. “Ne mazākajā mērā. Ir likums, kas nosaka, kādās kompānijās es drīkstu būt par amatpersonu. Un, ja es stājos man piedāvātajā amatā, padomes locekļi, protams, ir jāinformē, ka man ir daļas arī uzņēmumā, kas, iespējams, pēc daudziem gadiem varētu nodarboties ar šādu lietu. Un tas arī būtu izdarīts, ja padomes sēde būtu notikusi,” viņš sacījis.

Šogad 9.februārī tika reģistrēts uzņēmums “SVC Group”, kurā Savickim pieder 70%, bet Belēvičam un Aijai Rumbai katram pieder 15% kompānijas akciju. Kompānijas pamatkapitāls ir 100 000 eiro.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar