Bankas pieprasīs klientiem “pastāstīt par sevi nedaudz vairāk”

bankas

Latvijā strādājošās bankas sāks klientu anketēšanu, aicinot klientus pastāstīt par sevi nedaudz vairāk nolūkā identificēt politiski nozīmīgas personas, to ģimenes locekļus un ar tām cieši saistītās personas, pirmdien žurnālistiem sacīja Latvijas Komercbanku asociācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis.

Ja bankas rīcībā būs skaidra informācija, ka klients apzināti sniedzis nepatiesas atbildes uz jautājumiem, tad banka varēs pārtraukt attiecības ar klientu. Ja klients neatbildēs uz jautājumiem un neaizpildīs anketu, tad banka varēs izvērtēt, vai saglabāt darījuma attiecības ar klientu, paskaidroja Bičevskis.

Bankas lēš, ka Latvijā varētu būt ap 200 000 politiski nozīmīgu personu, to ģimenes locekļu un ar politiski nozīmīgām personām cieši saistītu personu. No tām politiski nozīmīgas personas var būt ap 10 000-15 000 cilvēku.

«Swedbank» Klientu servisa pārvaldes vadītājs Vadims Frolovs informēja, ka banka ir pārstrādājusi klientu anketu, lai tā klientiem būtu vienkāršāk saprotama. Anketa klientiem izvietota internetbankā. Vasarā būs jauna internetbanka skārienjūtīgiem ekrāniem, un tad būs arī pieejama jauna anketa.

«Swedbank» ir izveidojusi arī atsevišķu zvanu līniju, kur klienti varēs saņemt palīdzību, ja tiem radīsies jautājumi, aizpildot šo anketu. Banka aicina klientus anketas aizpildīt jau tagad.

Bičevskis vērsa uzmanību, ka banku pienākums ir garantēt visu savu klientu personas, kontu, noguldījumu un darījumu noslēpumu. Tomēr dati var tikt nodoti atbildīgajām institūcijām Kredītiestāžu likuma 63.pantā noteiktajos gadījumos, piemēram, izmeklēšanas gadījumos. Tomēr informācija tiek sniegta iestādēm tikai tad, ja tiek konstatēti aizdomīgi klienta darījumi, uzsvēra banku pārstāvji.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: BNS

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
WTF
WTF

Nu kas tad neskaidrs lidz shim bijis? Tapat jau kam naudas daudz Latvija jau netur. Nu tad versis reketu pret nabagiem? shitas viss vel kriminallikums…Latvijas Totalitara Absurda Pastalija..