Augstākās tiesas priekšsēdētājam nesaskaņas ar tieslietu ministru par varu dalīšanu

Bordāns, Strupišs

Augstākās tiesas priekšsēdētājam un tieslietu ministram ir nesaskaņas tiesu sistēmas attīstības jautājumos, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” atzina Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs.

Viņš stāstīja, ka nejūt tieslietu ministra Jāņa Bordāna (Jaunā konservatīvā partija) spiedienu lietu izskatīšanā. Tomēr ir citas domstarpības.

“Mēs ļoti dažādi redzam tiesu sistēmas un tiesu vietu varas dalīšanas mehānismā,” sacīja Strupišs. Proti, viņš vēlētos, ka tiesu vara atbrīvojas no izpildvaras ietekmes, bet ministrs šādu iespēju neredz. Par šo turpinoties diskusijas.

Strupišs stāstīja, ka pagājušajā gadā, neskatoties uz Covid-19 ierobežojumiem, Augstākā tiesa strādājusi normāli. Kopumā izskatīts vairāk lietu nekā ienāk, līdz ar to uzkrājums ir mazinājies. Pēc Strupiša teiktā, kasācijas instancē nonāk arī mazāk lietu. Tas liekot domāt, ka ir apmierinātība ar apelācijas spriedumiem.

Vienlaikus Strupišs kritizēja digitālā sistēmas “e-lietas” ieviešanu. Par trūkumiem ziņots jau iepriekš. Lietu materiāli tiekot uzglabāti arī papīra formā. “Šķiet, ka gribēšana aizskrējusi pa priekšu tehniskajām iespējām,” par sistēmu sacīja Augstākās tiesas priekšsēdētājs.

Runājot par lietu izskatīšanas laiku, Strupišs uzsvēra – 95% jau tiek izskatīti normālos termiņos, bet ir atsevišķas lietas, kur ir daudz iesaistīto un nenāk uz sēdēm. Pēc tiesas priekšsēdētāja domām, to varētu risināt likuma grozījumi, ka policija var ar piespiešanu atvest cilvēkus uz tiesas sēdēm.

Par tiesu sistēmas nākotni Strupišs sacīja, ka finansējumu vajadzētu tiesu atbalsta personāla stiprināšanai. Savukārt tiesnešu daudzums Latvijā esot pietiekam, iespējams, pat pārāk liels, ņemot vērā iedzīvotāju skaitu un ienākošo lietu daudzumu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Lelle
Lelle

nejūt tieslietu ministra spiedienu lietu izskatīšanā. -Protams, ka nejūt, jo kurš tad ministrs pats izdarīs spiedienu. Vienmēr var atrasties pakalpiņi, kas ministra uzdevumā skries un izdarīs spiedienu

PILSONIS
PILSONIS

Tieslietu ministrijā ir šūniņa, kura tieši kontaktē ar tiesnešiem un zti, slavē to pretlikumības un par tādu mīļumu savāc augļus Juvenālai Kretīnu Partijai.

Stienis
Stienis

Viss, ko Bordāns dara un kā viņš to dara, atbilst komunistu rokasgrāmatai. Kontrolēt tiesu varu, cenzēt jebkuru viedokli sabiedrībā, vērsties pret politiskajiem oponentiem. Tas ir vāks! Krišjānis atkal dabūs sarkt Briselē.

Novērojums
Novērojums

No Bordāna strāvo pilnīgi sajūtams ļaunums. Tāpēc neizbrīna brīvību ierobežojošie likuma grozījumi. Katoļu baznīcai būtu jāparūpējas par savu avi un jāved pie excorsista.

PILSONIS
PILSONIS

ARĪ NO TĀ OTRĀ BILDĒ strāvo pilnīgi sajūtams ļaunums. ABI KRETĪNI. TĀDS TĀDU ATROD.

novērojums2
novērojums2

Katoļu baznīcai būtu jātiek galā ar ļaunumu tās kalpu vidū. Kā tad beidzās tās VID veiktās kratīšanas baznīcās? Cik daudz saziedotās naudas mācītāji piesavinājās? Vai Zbigņevs Stankevičs zināja un piesedza šīs nelikumības? Gribētos reiz saņemt atbildes.