Atstādināta augsta līmeņa FKTK darbiniece

Treija

No pienākumu pildīšanas atstādināta Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) augsta līmeņa darbiniece Maija Treija. Policija šobrīd izmeklē Treijas bijušās darbavietas “Meridian Trade Bank” darījumus.

Komisijas priekšsēdētājs Pēters Putniņš uzsver, ka Treija no amata atstādināta, lai netiktu mesta ēna uz komisijas reputāciju.

Treija FKTK kopš 2015. gada vada departamentu, kas uzrauga banku darbu naudas atmazgāšanas novēršanā. Pirms darba komisijā Treija atbildēja par riska vadību “Meridian Trade Bank”.

Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “De facto” svētdien, 28. aprīlī, vēstīja, ka Treijas laikā bankā mainīti nosacījumi kredītiem, kas uz dāsniem noteikumiem izsniegti ar bankas vadību saistītiem projektiem. “Meridian Trade Bank” jaunā valde par aizdomīgiem darījumiem un bijušo darbinieku iespējamiem pārkāpumiem vērsusies policijā, kas sākusi trīs kriminālprocesus gan par krāpšanu lielā apmērā un organizētā grupā, gan par pilnvaru pārsniegšanu mantkārīgā nolūkā.

Dienu pēc “De facto” sižeta komisija lēmusi pārbaudīt savas darbinieces Treijas darbības “Meridian Trade Bankā”, un uz pārbaudes laiku viņa no amata ir atstādināta. 

Viņai liegts atrasties darba vietā FKTK, kā arī pārstāvēt FKTK citās organizācijās un iestādēs, LTV uzzināja FKTK.

“Ņemot vērā, ka mēs paši nosakām ļoti augstu standartu mūsu tirgus dalībniekiem, mums arī pašiem ir jāskatās uz sevi. Ja ir kādas neskaidras situācijas, kas līdzīgi kā šī aiz sevis nes kādu aizdomu ēnu par iespējamiem tāda veida nodarījumiem, kas varētu apdraudēt komisijas reputāciju, mūsu pirmais pienākums ir veikt pārbaudi,” teica Putniņš.

Pārbaudē komisija galvenokārt balstīšoties uz pašas iekšējo informāciju. Putniņš stāstīja, ka pārbaude varētu ilgt divas nedēļas. Pēc tam komisija lemšot, vai Treija darbu var atsākt. Putniņš uzsver, ka pārbaude būs tieši par Treijas darbu “Meridian Trade Bank”, nevis komisijā.

Jautāts, vai līdz šim bijuši kādi pārmetumi Treijai saistībā ar viņas darbu FKTK, Putniņš teica:

“Par to es komentāru droši vien, ka nesniegšu, jo tas iziet ārpus mūsu pārbaudes apjoma. Droši vien lai tas pagaidām paliek pie manis.”

2017. gadā FKTK jau sodīja “Meridian Trade Bank” ar gandrīz miljonu eiro lielu naudas sodu. Putniņš skaidri neatbildēja, vai banka sodīta par pārkāpumiem, kas notikuši, kamēr tajā strādāja Treija.

LTV raidījums “De facto” ziņoja, ka Latvijas otrās mazākās bankas “Meridian Trade Bank” bijusī vadība, iespējams, nodarījusi bankai zaudējumus, izsniedzot kredītus citiem saviem projektiem. 2017. gadā iekritusi par pārkāpumiem, kas raksturīgi nelielām bankām. Proti, bankas vadība to, iespējams, izmantojusi arī kā kabatu, kur pasmelties lētu naudu citiem saviem projektiem. Banku uzraugs – FKTK – banku par to sodīja ar 890 000 eiro naudas sodu. Savulaik par šādu darījumu novēršanu bankā bijusi atbildīga tagad augsta līmeņa FKTK darbiniece Treija.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar