Atkal aizturēts bijušais maksātnespējas administrators Sprūds

Sprūds

Valsts policija (VP) aizdomās par noziedzīgiem nodarījumiem maksātnespējas procesa laikā aizturējusi četras personas, tostarp jau apsūdzētā statusā bijušo maksātnespējas administratoru Māri Sprūdu.

Par to ziņo portāls lsm.lv, atsaucoties uz aģentūras LETA rīcībā esošu informāciju.

Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) darbinieki, veicot virkni procesuālo darbību iepriekš sāktajā kriminālprocesā par noziedzīgiem nodarījumiem, kas veikti maksātnespējīga uzņēmuma administrēšanas laikā un kuru izdarīšanas rezultātā cietušajām personām nodarīti zaudējumi lielā apmērā, 24.aprīlī aizturējuši četras personas, kuru vidū ir bijušie un esošie maksātnespējas administratori un advokāti, informējusi Valsts policija.

Portāls Jauns.lv vēsta, ka pārējie trīs aizturētie ir Liene Ābola, Aigars Lūsis, Raivis Stumbergs un Arvīds Balodis.

Kopumā desmit kratīšanu laikā izņemti dokumenti, elektroniskie datu nesēji un citi pierādījumi.

Ceturtdien tapa zināms, ka bijušajam maksātnespējas administratoram Mārim Sprūdam Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa tomēr nolēma nepiemērot apcietinājumu, kurš kopā ar trim citiem cilvēkiem tiek turēts aizdomās krāpšanā.

Pēc lēmuma paziņošanas Sprūds žurnālistiem pavēstīja, ka viņam nav lūgts ierasties pie procesa virzītāja, lai tas viņam noteiktu citus drošības līdzekļus.

Tāpat Sprūds uzsvēra, ka aizturēšana notikusi civilizēti un viņš aizturēšanas izolatorā ir spējis labi izgulēties. Vienlaikus Sprūds apgalvoja, ka aizturēšana viņam nebija pārsteigums, jo “par to, ka viena ieinteresētā persona izmisīgi mēģina kaut ko uzražot, tas jau bija sen zināms”. Bijušais administrators arī izcēla to, ka lieta ir no 2013.gada un līdz šim neviens pret viņu nebija izvirzījis pretenzijas.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: lsm.lv

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Lamata
Lamata

Loģiski, ka atbrīvoja. Kamēr NA būs atbildīga par tieslietu ministriju, neviens tiesnesis neuzdrošināsies iesēdināt ne maksātnespējas administratorus, ne tiesu izpildītājus. Nedrīkst taču šo nacionāli patriotisko veidojumu atstāt bez naudas krāniņa.