ASV Magņitska sankciju sarakstā iekļauj Aivaru Lembergu

Lembergs

ASV iekļāvusi Aivaru Lembergu globālajā Magņitska sankciju sarakstā, liecina ASV Finanšu ministrijas Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC) paziņojums.

Paziņojumā Aivars Lembergs nosaukts par oligarhu, un paziņojumā norādīts, ka viņš iekļauts sarakstā kā amatpersona vai bijusī amatpersona, kura atbildīga vai tieši vai netieši iesaistīta korupcijā, tajā skaitā valsts mantas piesavināšanās, korupcijā, kas saistīta ar publiskiem iepirkumiem vai kukuļošanu.  

ASV Finanšu ministrijas departamenta paziņojumā norādīts, ka Lembergs kontrolē organizācijas caur politiskajām partijām un korumpētiem politiķiem un sistemātiski izmanto šīs organizācijas un indivīdus ekonomiskiem ieguvumiem.  

Paziņojumā teikts, ka Lembergs izmantojis savu ietekmi arī, lai ieceltu vai neietceltu noteiktās amatpersonas, un ietekmējis un korumpējis tiesībsargājošo iestāžu amatpersonas, lai aizstāvētu savas intereses un gāztu politiķus, kurus viņš citādi nevarēja kontrolēt.

Papildus sankciju sarakstā iekļautas četras Latvijā bāzētās organizācijas, kuras, kā teikts paziņojumā, pieder Lembergam vai viņš tās kontrolē – Ventspils brīvostas pārvalde, Ventspils Attīstības aģentūra, Biznesa attīstības asociācija un Latvijas Tranzīta biznesa asociācija.  

Saistībā ar šīm klasifikācijām Ārvalstu aktīvu kontroles birojs vienlaikus izdeva Globālo Magņitska vispārējo licenci Nr.1, kas atļauj konkrētas transakcijas un darbības, kuras tiek parasti izmantotas un ir nepieciešamas, lai varētu pārtraukt transakcijas, kurās ir iesaistīta Ventspils brīvostas pārvalde, Ventspils Attīstības aģentūra, Biznesa attīstības asociācija vai Latvijas Tranzīta biznesa asociācija vai jebkura cita juridiskā persona, kurā vienai vai vairākām minētajām juridiskajām personām pieder 50% vai lielāka daļa, 30 dienu periodā.

“Korupcija iedragājusi Latvijas ekonomiku gadiem ilgi. [..] Šī ASV rīcība demonstrē ASV apņemšanos saukt pie atbildības korumpētus oligarhus,” norādīts pretkorupcijas dienā publicētajā paziņojumā.  

Korupcija atņem cilvēkiem valsts resursus, pakalpojumus, ekonomiskās iespējas, kamēr tā bagātina dažus izredzētos un veicina vides iznīcību, politisku nestabilitāti un konfliktu, norādīts paziņojumā.

Ārlietu ministrija informēja, ka saskaņā ar starptautisko un Latvijas sankciju likumu un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas noteikumiem ASV OFAC sankcijas Latvijā ievēro finanšu un kapitāla tirgus dalībnieki, tai skaitā bankas.

ASV OFAC sankcijas tiek ievērotas publiskās un privātās partnerības jomā un Eiropas Savienības fondu un citas ārvalstu finanšu palīdzības jomām, informēja Ārlietu ministrija.

ASV ir izteikušas brīdinājumu, ka jebkurš, kurš veiks finanšu pārskaitījumus sankcionētajām personām, arī var tikt pakļauts ASV OFAC sankcijām, informēja ministrija.

Līdz ar to Ārlietu ministrija lūdz ņemt vērā šo papildu risku, kā arī vērš uzmanību, ka jau noslēgto līgumu izpilde ar ASV OFAC sankcijām pakļautām personām var būt apgrūtināta vai neiespējama, kamēr sankcijas ir spēkā.

Paziņojumu presei var izlasīt ŠEIT.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Latviete
Latviete

Par cik korporācijas ir pie varas -Latvijas Brīvvalsts nav atjaunota. Korporācijas sevi uzskata par valsti,bet visus pārējos par mežoņiem. Ja korporācijas nacionalizēs ostas, ko padomju laikā darīja okupācijas karaspēks, tad visi ienākumi no tām būs korporāciju, ne mežoņu īpašums. Ak, naivie mežoņi, Jūs ceriet, ka nacionalizējot ostas Jums no tā būs kāds labums, vai tad gribat atpakaļ padomju laikus ar visām nacionalizācijām,vai neatceraties,kādas ciešanas nacionalizācijas process radīja iedzīvotājiem ar slepkavībām, izvešanām un masveida aplaupīšanām. K.Ulmaņa laikā korporācijas bija aizliegtas,taču tagad tās ir pie varas, tādēļ destrukcija garantēta.

vaine
vaine

Ja kriminālpolicija ar viņu un kolēģiem netiek gala, labi, ka amerikāņi dara.

Kristaps Ziemelis
Kristaps Ziemelis

ASV palīdz Latvijai “nacionalizēt eliti” saraujot psiholoģisko saiti ar rietumiem un sasaistot eliti ar valsti pat pret elites gribu. Pie kam, tas varētu dot savu artavu Latbijas pagriezienam “uz austrumiem”. Aizbēgt vairs nebūs kur, izņemot uz Krieviju (kur arī pastāv ievērojams risks tikt izģērbtiem). Domāju, ka notikušais determinēs elites politiskos un ekonomiskos lēmumus.

P. S. Elite bez valsts saiknes nepaturēs materiālos labumus, vienīgā drošā vieta ir Latvija, tāpēc varētu nākties mainīties un padarīt nākotnē LV drošu pret sociāliem satricinājumiem. Pie kam nerakstīti, var nākties noslēgt jaunu attiecību modeli starp eliti un sabiedrību.

Gaita
Gaita

Visiem kādreiz apnīk gaidīt un cerēt.. Gadu desmitus neviens nevarēja sagaidīt kaut mazākās Latvijas Temīdas kustības… nu pilnīga paralīze… bet ir jau tikai maksas medicīna pieejama. Juristi gan nežēlojas- tiem makšats vienmēr laikus kas jau ir tas galvenais elements nezkompromisa tiesiskumā Labi, ka ir kāds tēvocis , kas pieņem lēmumus un begalīgais baļļuks te tā izčākst mazpilsētā. Loģisks nākamais solis būtu ZZS atzīd par pretvalstisku vai pat teriristisku organizāciju- gadiem ilgi iebiedējot valdību un parlamentu un piespiežot pieņemt pilnīgi pret valsti un iedzīvotājiem vērstus lēmumus.

ērce
ērce

Lielais varonis/sakārtotājs Dombrovskis ar šito rusofīlo rāpuli galā tikt nespēja (par Godmani, Kalvīti vai Kučinski nemaz nerunāsim).

tvaiks svilpē
tvaiks svilpē

Ko padarīsi, ja tikai tagad par to drīkst runāt… tikmēr jau Aivara kase pārslīdējsi nemanāmi citās rokās, tāpēc jau tagad drīkst arī par to MoneyWall tik atklāti spriedelēt. Neviens taču vistrakajos murgos nepieļautu, ka kaut kas tāds varētu notikt pie čempionu ministres Reznieces, un sasitītā klana pārraudzībā nu pilnīgi nekas. Gan jau pastalnieki visu nomaksās, slikti tikai, ka sarakstā jau nav tikai trubasgala aivariņš. Teica taču, pat ērģeles simboliski lūza… un ne čiku, ne grabu