Ārkārtējā situācija, domājams, beigsies 9.jūnijā, bet sods par ierobežojumu pārkāpšanu paliks

policija

Ceturtdien, 28. maijā, Ministru kabinets atbalstīja Iekšlietu ministrijas sagatavoto likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”, kas paredz, ka par ierobežojumu pārkāpšanu, kas saistīti ar Covid-19 izplatību, tiek noteikta administratīvā atbildība tādā pašā apmērā kā līdz šim arī pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas.

Tiesībsargi, tāpat kā līdz šim, varēs piemērot administratīvo atbildību par dažāda veida informācijas slēpšanu saistībā ar Covid-19 slimību, savukārt naudas sodi par noteikto ierobežojumu pārkāpšanu var sasniegt 2000 eiro.

Ja vien epidemioloģiskie apstākļi valstī būtiski nepasliktināsies, ārkārtējās situācijas stāvokli plānots atcelt. Savukārt, lai pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas nodrošinātu atbilstošus piesardzības pasākumus un efektīvu valsts institūciju darbību saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatību, ir izstrādāts Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumprojekts .

Tas paredz papildināt Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu (APK) ar jaunu 176.4 pantu un noteikt administratīvo atbildību personai par Covid-19 likumā un uz tā pamata izdotajos Ministru kabineta noteikumos noteikto izolācijas vai karantīnas neievērošanu vai pulcēšanās skaita ierobežojuma neievērošanu.

Par minētā administratīvā pārkāpuma izdarīšanu paredzēts naudas sods fiziskajām personām no desmit līdz divtūkstoš eiro, juridiskajām personām – no simt četrdesmit līdz piectūkstoš eiro. Vienlaikus likumprojektā kā kompetentās iestādes šādu pārkāpumu izskatīšanā noteiktas Veselības inspekcija, Valsts policija un pašvaldības policija.

Stājoties spēkā Administratīvās atbildības likumam 2020.gada 1.jūlijā, atbildību par ierobežojumu pārkāpumiem noteiks Covid likuma norma, kas ir analoģiska minētajai APK grozījumu likumprojekta normai.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
auri
auri

Kaut kā tos sodītajus gan neredz- 2/3 sab. transporta pasažieru nekad nav vilkuši maskas, uz gājēju pārejā veloidiņi nennojauš par kaut kādu distacēšanio, jauniešu bariņi pa 10-15 klīst visu laiku – u kā tad bez polžiņa, ja reizi skola cauri