Ar reiderisma metodi pārņemta viesnīca “Royal Square Hotel & Suites”

Ar reiderisma metodi pārņemta Vecrīgas pieczvaigžņu viesnīca “Royal Square Hotel & Suites”, līdzšinējiem īpašniekiem radot zaudējumus vairāk nekā septiņu miljonu latu apmērā, informēja viesnīcas īpašnieka SIA “555 Brand Hotel” pārstāvis Toms Briedis.

Viņš skaidroja, ka šā gada 7.decembrī tika atklāts, ka uz viltotu dokumentu pamata ar uzņēmumu nesaistīta persona ir izlikusies par “555 Brand Hotel” vienīgā īpašnieka, Apvienotajā Karalistē reģistrēta uzņēmuma “Brook Organisation L.P.”, pilnvaroto pārstāvi, iepriekš nenosūtot sabiedrības valdei paziņojumu par sapulces sasaukšanu (sabiedrības valdes adresē 2012.gada 15.oktobrī tika saņemta balta tukša lapa), un ir atcēluši uzņēmuma “555 Brand Hotel” valdes locekli, ieceļot valdes priekšsēdētāja amatā sev lojālu personu. Turklāt ziņas par uzņēmuma valdes maiņu ir reģistrētas Komercreģistrā 2012.gada 1.novembrī.

Kā liecina SIA “Firmas.lv” informācija šā gada 12.novembrī par “555 Brand Hotel” īpašnieku kļuvusi Londonā reģistrēta kompānija “Upmax Trading Limited”, kura Latvijā ir arī līdzīpašniece Vecrīgā esošajai viesnīcai “Old Citi Botique”. Šā gada 1.novembrī par “555 Brand Hotel” valdes priekšsēdētāju iecelts Valdis Perlovskis.

Briedis atzina, ka “Brook Organisation L.P.” patiesais īpašnieks nekad nav uzdevis uzņēmumam “Brook Organisation L.P.” izdot dokumentus, kas pilnvaro šo, ar uzņēmumu nesaistītu personu, veikt jebkādas darbības kompānijas vārdā, tai skaitā mainīt valdi vai atsavināt daļas.

Uzreiz pēc uzņēmuma “555 Brand Hotel” valdes maiņas uz viltotu dokumentu pamata ir atsavinātas arī visas “Brook Organisation L.P.” piederošās “555 Brand Hotel” daļas citam Lielbritānijā reģistrētam uzņēmumam. Tāpat uzreiz pēc valdes un dalībnieku maiņas uzņēmumā “555 Brand Hotel”, pamatojoties uz 2012.gada 13.novembra un 2012.gada 14.novembra pirkuma līgumiem, ir atsavināts nekustamais īpašums Kaļķu ielā 3a pircējam SIA “Norde Finance Group” par kopējo pirkuma summu pieci miljoni latu.

“Saskaņā ar Rīgas pilsētas Zemesgrāmatu nodaļā iesniegtajiem pirkuma līgumiem redzams, ka samaksa par nekustamā īpašuma pirkumu (pieci miljoni latu) jāveic tikai līdz 2015.gada 31.decembrim. Minētais norāda uz to, ka īpašums patlaban fiktīvi atsavināts īpaši šim mērķim dibinātam uzņēmumam, kurš šo īpašumu, visticamāk, tālāk pārdos reālam pircējam,” uzskata Briedis.

Viņš uzsver, ka ar uzņēmumu nesaistītas personas uz viltotu dokumentu pamata ir izkrāpušas (piesavinājušās) uzņēmumam “Brook Organisation L.P.” piederošā uzņēmuma “555 Brand Hotel”, kapitāldaļas ar kopējo nominālvērtību 2,268 miljoni latu latu un nekustamo īpašumu Kaļķu ielā 3a, Rīgā, kura vērtība sasniedz vismaz piecus miljonus latu.

“Nelegālās uzņēmuma un īpašuma pārņemšanas rezultātā no 13.decembra ir apturēta “Royal Square Hotel & Suites” darbība, kad ar fiziska spēka palīdzību “555 Brand Hotel” fiktīvās valdes pārstāvji ar bruņotiem apsargiem viesnīcas apsaimniekotāja “Garden Palace” darbiniekus neielaida viesnīcā, lai tie varētu apkalpot viesus un nodrošināt viesnīcas darbību. Viesnīca joprojām ir slēgta, un to apsargā bruņoti apsargi. “555 Brand Hotel” fiktīvās valdes pārstāvju norādītais pamatojums ir, ka ar viesnīcas apsaimniekotāju ir lauzts līgums, par ko uzņēmuma esošā valde nebija informēta. Uzņēmuma “Garden Palace” vienīgais īpašnieks ir uzņēmums “555 Brand Hotel”, kas patlaban ir ticis nelegāli pārņemts,” teica Briedis.

Tāpat “555 Brand Hotel” pārstāvis norādīja, ka šā gada 17.decembrī Uzņēmumu reģistrs (UR) reģistrēja izmaiņas arī viesnīcas operētājkompānijā “Garden Palace” valdē, no valdes locekļa amata atceļot Kristianu Ancāni un viņas vietā ievēlot sev lojālo valdes priekšsēdētāju Svetlanu Petraitieni. Tādējādi jau pašlaik ir radušies ievērojami zaudējumi “555 Brand Hotel” reālajiem īpašniekiem saistībā ar uzņēmuma nelegālu pārņemšanu un viesnīcas darbības apturēšanu, un esošie 95 darbinieki ir neziņā par tālāko uzņēmuma darbību.

Par minētajiem faktiem un nelegālajām darbībām ir informēta Tieslietu ministrija, kuras uzdevums ir nodrošināt un kontrolēt tās padotībā esošās iestādes UR darbību. Savukārt UR tika lūgts nereģistrēt nekādas izmaiņas attiecībā uz uzņēmuma “Garden Palace” (valdes, dalībnieku, juridiskās adreses u.c.), savukārt UR galvenajam valsts notāram ir lūgts atcelt un veikt iepriekš pieņemto ierakstu dzēšanu attiecībā uz “555 Brand Hotel”, jo, tos veicot, nav ievērotas vairākas likumā noteiktās normas. Informācija par minētajām nelegālajām darbībām ir nodota arī tiesībsargājošām iestādēm kriminālprocesa uzsākšanai.

Kā liecina SIA “Firmas.lv” informācija, 2011.gadā krasi sarucis “555 Brand Hotel” apgrozījums – no 309 202 latiem 2010.gadā līdz 5310 latiem pērn. Tiesa, uzņēmuma zaudējumi no 265 658 latiem 2010.gadā pērn saruka līdz 177 934 latiem.

“555 Brand Hotel” vadības ziņojumā norādīts, ka 2011.gadā sabiedrības apgrozījums, salīdzinot ar 2010.gadu, samazinājies, jo uzņēmuma darbības veids vairs nav viesnīcu un restorānu bizness.

Tāpat uzņēmuma vadība atzīst, ka pēc pārskata gada beigām ir mainījies valdes locekļu sastāvs, kā arī sabiedrība ir iegādājusies SIA “Garden Palace” kapitāldaļas, kas tad arī turpmāk veiks viesnīcas operatora funkcijas.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar