Apgabaltiesa vēl par gadu samazina jau tā samērā maigo cietumsodu Krievijas spiegam

tiesa

Rīgas apgabaltiesa kā apelācijas instance samazinājusi pirmās instances piespriesto brīvības atņemšanas sodu par vienu gadu spiegošanā Krievijas labā apsūdzētajam Valentīnam Frolovam.

Iepriekš Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa Frolovam par spiegošanu Krievijas labā piesprieda piecus gadus cietumā.

Neminot apsūdzētā vārdu, prokuratūrā norāda, ka apgabaltiesa, izvērtējot apsūdzētā aizstāvju apelācijas sūdzību, atzina apsūdzēto par vainīgu ziņu nelikumīgā vākšanā un to nodošanā tieši ārvalsts izlūkdienestam tā uzdevumā un sodīja ar brīvības atņemšanu uz četriem gadiem un probācijas uzraudzību uz trim gadiem.

Spriedumu vēl ir iespējams pārsūdzēt kasācijas kārtībā Augstākajā tiesā.

Frolovs apsūdzēts pēc Krimināllikuma panta par ziņu nelikumīgu vākšanu un to tiešu nodošanu ārvalsts izlūkdienestam.

Apsūdzētais ziņas vācis izlūkdienesta uzdevumā, informē Tiesu administrācija.

Tiesa nosprieda atzīt apsūdzēto par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā un sodīt ar brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem un ar probācijas uzraudzību uz trīs gadiem. Soda laikā ieskaitīs laiku, ko vīrietis pavadīja apcietinājumā, – sešus mēnešus.

Līdz sprieduma spēkā stāšanās brīdim tiesa atstāja negrozītu Frolovam piemēroto drošības līdzekli – drošības naudu.

Turklāt viņam piemērots papildu drošības līdzeklis – aizliegums izbraukt no valsts.

No Valsts drošības dienesta pagājušā gada darbības pārskata var secināt, ka  Latvijas nepilsonis Frolovs vadījis būvniecības biznesu Krievijā, bet Latvijā strādāja IT jomas uzņēmumā. Vīrietis spiegoja Krievijas GRU labā un savulaik dienējis padomju speciālo uzdevumu vienībā. Vīrieti aizturēja 2021. gada 21. oktobrī.

Likumsargiem bija aizdomas par viņa sadarbību ar Krievijas specdienestiem kopš 1991. gada.

Persona vāca un Krievijas militārajam izlūkdienestam nodeva ziņas par NATO spēku ierašanos un izvietojumu Baltijas valstīs, militārajai loģistikai izmantotām lidostām, stratēģiski nozīmīgiem objektiem Latvijas teritorijā, Latvijas aizsardzības spēju un zinātnes nozares attīstību, kā arī aktuālajiem iekšpolitiskajiem procesiem.

VDD izmeklēšanas gaitā iegūtais pierādījumu kopums apliecinājis, ka persona ilgstoši un regulāri pildīja Krievijas GRU uzdevumus. Persona ar savu kuratoru tikās Krievijā, savukārt pārējā laikā uzturēja konspiratīvu saziņu. Personai noderēja dienestā padomju armijā gūtās sakarnieka iemaņas, piemēram, prasme pieņemt šifrētus ziņojumus ar radiouztvērēju.

Avots

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Vjačeslavs Bonds
Vjačeslavs Bonds

Cerams, ka Kirgistāna neiedos “latvietim” Dombrovskim četrus gadus par spiegošanu sorosītu labā. Tas būtu necilvēcīgi daudz

zinis
zinis

Nesaprotu, kapeec nevar sodiit tikai ar naudas sodu. Ceru ka saprataat ironiju. Muusu tieslietu sisteema ir peerkama un koruptiivs midzenis, kursh gadu desmitiem nav iztiiriits no visiem valsts nodeveejiem. Apskatiet iekshlietaas stradaajosho uzvaardus, tur vieni vieniigi Babenkovi un Sergejevi. Okupaacijas speeku otraa paaudze perfekti saliidusi valstij noziimiigaas nishaas.