Apgabaltiesa noraida Mihaila Uļmana prasību pret Mārtiņa Bunkus ģimeni par goda un cieņas aizskaršanu

tiesa

2021.gada 25.februārī Rīgas apgabaltiesa pilnībā noraidīja Mihaila Uļmana  prasību par godu un cieņu aizskarošu ziņu atsaukšanu un kompensācijas piedziņu  no Mārtiņa Bunkus ģimenes. Turklāt no prasītāja ir piedzīti izdevumi Bunkus  ģimenes advokāta darba apmaksai, informē Kristaps Bunkus.  

Apgabaltiesas Civillietu tiesu kolēģija savā spriedumā norāda, ka Bunkus ģimenei bija  pamats uzskatīt, ka MSIA “REGO TRADE” maksātnespējas procesā Mārtiņam  Bunkus, pildot administratora amata pienākumus, ir izteikti draudi.  

Tiesa atzina, ka Bunkus ģimenei ir bijis pamats paust viedokli par to, ka Mihails  Uļmans aktīvi ar dažādām metodēm mēģinājis piespiest jeb pamudināt Mārtiņu Bunkus  atteikties no MSIA “REGO TRADE” vārdā celtajām prasībām. Ģimenei ir bijis pamats  uzskatīt, ka Mārtiņam izteiktie draudi, tostarp mēģinājumi kaitēt viņa reputācijai, kā arī  “safabricēt” pret viņu kriminālprocesus, proti, rīkoties tā, lai pret Mārtiņu Bunkus tiktu  uzsāktas krimināllietas, tika īstenoti.  

2020.gada 12.oktobrī Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pilnībā noraidīja  Mihaila Uļmana prasību par godu un cieņu aizskarošu ziņu atsaukšanu un  kompensācijas piedziņu no Mārtiņa Bunkus ģimenes un piedzina no Mihaila Uļmana  izdevumus Bunkus ģimenes zvērināta advokāta palīdzības samaksai.  

Uļmana prasības iemesls bija fakts, ka pēc tam, kad MSIA “REGO TRADE” jaunais  administrators Kaspars Novicāns un Mihails Uļmans pieteicās uz Mārtiņa Bunkus  mantojumu, ģimene aicināja jauno administratoru rīkoties profesionāli un atbilstoši  Maksātnespējas likuma normām, nepakļaujoties nekādai ietekmei un spiedienam.  

Mihails Uļmans par minēto cēla prasību tiesā un vēlējās panākt 10 000 eiro piedziņu no  Bunkus ģimenes locekļiem par godu un cieņu aizskarošu ziņu atsaukšanu. Ar 2020.  gada 12. oktobra Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas spriedumu prasība tika  noraidīta.  

Par Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas spriedumu Mihails Uļmans iesniedza  apelācijas sūdzību. Tomēr ar 2021.gada 25.februāra Rīgas apgabaltiesas spriedumu  Civillietu tiesas kolēģija atzina, ka pirmās instances tiesas spriedumā ietvertais  pamatojums ir pareizs, pilnībā pietiekams un Mihaila Uļmana prasība ir pilnībā  noraidāma.  

Līdz ar to tiesa ir atzinusi, ka Mārtiņa Bunkus ģimene, informējot par minēto jauno  MSIA “REGO TRADE” administratoru Kasparu Novicānu un aicinot viņu rīkoties  atbilstoši Maksātnespējas likuma normām, nevis Mihaila Uļmana interesēs, nav aizskārusi Mihaila Uļmana godu un cieņu. 

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar