Apelācijas instance sāk skatīt jau gandrīz gadu cietumā esošā Lemberga lietu

tiesa

Šodien, 1.februārī Rīgas apgabaltiesa apelācijas kārtībā uzsāks skatīt krimināllietu, kurā apsūdzēti Aivars Lembergs, Anrijs Lembergs un Ansis Sormulis. Apsūdzēto advokāti norādījuši uz būtiskiem likuma pārkāpumiem, kurus izdarījusi pirmās instances tiesa un kas ir par pamatu sprieduma atcelšanai un lietas nosūtīšanai atkārtotai izskatīšanai pirmās instances tiesai.

Aizstāvības ieskatā pirmās instances tiesa ir pieļāvusi būtiskus likuma pārkāpumus, jo nav pieaicinājusi lietā arestētās mantas īpašniekus, izskatījusi lietu nelikumīgā sastāvā, tiesas spriedumā nav sniegusi pierādītā noziedzīgā nodarījuma aprakstu, bet gan pārkopējusi apsūdzības tekstu.

Tāpat, pretēji Kriminālprocesa likuma prasībām, pirmās instances tiesa nav spriedumā norādījusi vairākkārt mainītās apsūdzības grozīšanas motīvus.

Minētos pārkāpumus nav iespējams novērst apelācijas instances tiesā, kā dēļ tiesai būs jāvērtē iespēja pilnībā atcelt pirmās instances tiesas spriedumu un nosūtīt lietu atkārtotai izskatīšanai uz pirmo instanci.

Aivara Lemberga aizstāvji jau iepriekš pieteica noraidījumu apelācijas instances tiesas sastāvam, jo uzskata, ka tiesa nevar būt objektīva situācijā, kad tiesnešiem jāizskata un jāsniedz novērtējums par tāda sprieduma likumību, kuru taisījusi viņu pašreizējā priekšniece –  Rīgas apgabaltiesas krimināllietu tiesu kolēģijas priekšsēdētāja I.Jansone.

Jaunais tiesas sastāvs noraidījumu nepieņēma.

Kā zināms, pirmās instances tiesas process ilga teju 12  gadus, taču apelācijas instance cer procesu noslēgt pusotra gada laika. Jau nepilnu gadu Lembergs atrodas Rīgas Centrālcietumā.

Pēc trim nedēļām apritēs jau gads, kad Rīgas apgabaltiesa bijušajam Ventspils mēram Aivaram Lembergam piesprieda piecu gadu cietumsodu, mantas konfiskāciju un naudas sodu 20 000 eiro apmērā. Tiesa nolēma, ka Lembergam cietušajiem jāmaksā kopumā aptuveni 64 000 eiro, kā arī valsts labā no bijušā mēra jāpiedzen procesuālie izdevumi vairāk nekā 22 tūkstošu eiro apmērā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Temida
Temida

Jansone , nevelciet garumā , lai šì safabricētā lieta ātrāk nonāk uz Eiropas Tiesu !

Nu nu
Nu nu

Aizstāvība uzskata ka būtiskus likuma pārkāpumus pieļāvusi tiesa??? Bet vai apsūdzētie nav pieļāvuši nekādus likuma pārkāpumus? Vai aizstāvība nav sapinusies meistarībā? Vai tad tiesu tur tiesā?

Stienis
Stienis

Nopietni? 1) Ja Aivars ir noziedzies, tas ir jāpierāda, 2) tas ir jāpierāda likumīgām metodēm, pierādījumiem, liecībām un tml, 3) tiesu netiesā, bet tai jābūt objektīvai (kāda tā pašlaik neizskatās).