Apcietina Bunkus slepkavības lietā aizdomās turēto uzņēmēju Babenko

Aleksandrs Babenko (foto Kompromat.lv)

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa trešdien piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu – maksātnespējas administratora un advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā aizdomās turētajam uzņēmējam Aleksandram Babenko.

Babenko tiesas lēmumu varēs pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Saskaņā ar likumu apcietinājumam maksimālais termiņš par sevišķi smagu noziegumu līdz pirmās tiesu instances spriedumam ir 24 mēneši. Pēc katriem diviem mēnešiem notiek kontrole par šādu drošības līdzekli, kuras laikā tiesnesis var mainīt savu viedokli, skaidroja advokāte.

Ņemot vērā, ka sēde bija slēgta un arī klients nevēloties sniegt komentārus, advokāte nevarēja komentēt, kādi bijuši policijas argumenti ierosinājumam par apcietinājumu. Tāpat viņa nekomentēja, kas tieši klientam tiek inkriminēts.

“Mēs norādām, ka aizdomas nav pamatotas, es ceru, ka tas ir pārpratums un mēs ceram uz ātru, objektīvu policijas darbu un objektīvu izmeklēšanu,” uzsvēra advokāte.

Babenko pēc tiesas sēdes konvojēja policisti maskās, bet pats apcietinātais seju slēpa zem jakas.

Par drošības līdzekli citam šajā slepkavības lietā aizturētajam uzņēmējam Mihailam Uļmanam vēl nav lemts. Likums dod tiesības personu aizturēt uz laiku līdz 48 stundām. Ja personu atzīst par aizdomās turēto un ir nepieciešams, personai var piemērot drošības līdzekli, no kuriem bargākais ir apcietinājums.

Valsts policija otrdien paziņoja, ka policijai izdevies noskaidrot minētajā noziegumā faktiski visu iesaistīto personu ķēde sākot no pasūtītāja līdz organizētājam un izpildītājam. 24. maijā tikušas aizturētas vairākas personas, tostarp izpildītājs un pasūtītājs.

Patlaban lieta pārkvalificēta pēc Krimināllikuma panta par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos, ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu noziedzīgu nodarījumu var piemērot mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu no 15 līdz 20 gadiem.

Vienlaikus policija aicina vēl arī tās personas, kuras šīs lietas izmeklēšanas saistībā nav sniegušas visu tām zināmo informāciju, vai personas, kuras var vēl ko liecināt, pieteikties pašām labprātīgi un sadarboties ar policiju. Policija aicina negaidīt, kad šajā lietā likumsargi pieklauvēs pie durvīm, un sola garantēt anonimitāti.

Uļmans un Babenko ir bijuši biznesa partneri. Bunkus ģimenes pārstāvji Uļmana vārdu jau iepriekš bija minējuši Mārtiņa Bunkus slepkavības kontekstā, turklāt pats Mārtiņš Bunkus 2016.gadā tika vērsies policijā, ka saņēmis nāves draudus, taču lieta tika izbeigta. Uļmanam 2016.gadā esot radušās domstarpības ar maksātnespējas administratoru Mārtiņam Bunkus uzņēmuma “Rego Trade” maksātnespējas lietā, kurā administrators prasīja tiesas ceļā no uzņēmēja vairākus simtus tūkstošus.

Portāls nosauc Bunkus slepkavības lietā aizturēto vārdus – Puaro.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

Asociācija arì cer uz ātru un kvalitatīvu izmeklēšanu. Un nedaudz konfidenciālu un izmeklēšanas noslēpumu ievērojošu. Nedrīkst lai ciestu asociācijas biedru labā slava. Tas var kaitēt latvijas kā krievijas ofšora interesēm.