Aiztur piecas VID amatpersonas saistībā ar pārkāpumiem akcizēto preču iznīcināšanā

VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Iekšējās drošības pārvalde (IDP) ar citu VID struktūrvienību un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) atbalstu atklājusi pārkāpumus akcizēto preču iznīcināšanā. Aizturētas piecas VID Nodokļu nomaksas veicināšanas pārvaldes amatpersonas un trīs privātpersonas.

Personas aizturētas aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, dokumentu viltošanu, nelikumīgu akcīzes preču apriti lielos apmēros personu grupā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju. 

Veiktas vairāk nekā 15 kratīšanas divos kriminālprocesos, informēja VID.

Aizturētās personas īstenojušas nelikumīgas darbības saistībā ar atsevišķiem komersantiem piederošu akcīzes preču iznīcināšanas procesu, skaidroja VID IDP direktors Aigars Prusaks.

Izmeklēšanas laikā pie minētajām personām atrastas lielas skaidras naudas summas, tabakas izstrādājumi, kā arī vairāk nekā 1900 dažādu alkoholisko dzērienu pudeļu.

“Jāatzīmē, ka palīdzību atklāt noziedzīgās darbības izmeklēšanas procesa laikā sniedza privātajā sektorā strādājošie komersanti, kas paātrināja nelikumīgo darbību atklāšanu, jo arī akcīzes preču apritē iesaistītajiem Latvijas un ārvalstu uzņēmējiem ir būtiska iekšējo kontroles sistēmu efektivitāte un godīga komercdarbības prakse Latvijā” norādīja Prusaks.

Trīs no aizturētajām personām tūlīt pēc aizturēšanas nolēma pārtraukt darba attiecības ar VID, taču tas šīs personas neatbrīvo no atbildības.

Pārējās divas personas atstādinātas no darba pienākumu veikšanas VID un tiesa tām piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājumu.  Pārējām aizturētajām personām piemēroti citi ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme norādīja, ka VID ir ieviesis visaptverošu riskos balstītu darbinieku pārbaudes sistēmu, sākot no pieņemšanas darbā un turpmāk ik gadu. Caur analīzi un operatīvo darbu tiek izskaitļoti negodprātīgie darbinieki. VID IDP strādā ciešā kontaktā ar prokuratūru un KNAB, izmeklēšana tiek veikta skrupulozi, tas prasa laiku, bet rezultāts neizpaliek.

“Apzinoties korupcijas riskus valsts pārvaldē, VID ir ieviesis efektīvu iekšējās drošības sistēmu, un tas ir devis augļus. Tas, ka mēs šodien korupcijas apkarošanas kontekstā apspriežam situāciju tieši VID, nozīmē nevis to, ka VID ir vienīgā valsts iestāde, kur šādi riski ir, bet gan to, ka mums ir sistēma, kā tos izskaust, un mēs esam gatavi par to runāt,” norādīja Jaunzeme.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
ha ha
ha ha

Tikai piecas!!! Tur noteikti ir 5×5! Un tad vēl tās ir visoptimistiskākās prognozes!

LIEMENIS
LIEMENIS

MAZ, BET PIETIEK, LAI ĢENERĀLE saprastu, ka laiks ir nošauties.