Advokātam Balmakam būs jāpaskaidro savi izteikumi

Saņemot Pietiek jautājumus, Zvērinātu advokātu padome (ZAP) pieprasījusi no advokāta Induļa Balmaka paskaidrojumus par viņa, maigi izsakoties, ekspresīvajiem izteikumiem sociālajā tīklā Twitter. 

“Kā profesionālajā darbībā, tā privātajā dzīvē advokātam jāatturas no tādas uzvedības vai rīcības, kas var apkaunot viņa profesiju, izsaukt šaubas par viņa cieņu, godīgumu un taisnīgumu,” teikts Latvijas zvērinātu advokātu ētikas kodeksā.

“Ja gadījumā par prezidentu tiek meklēts “lielākais kretīns”, tad šodienas Saeimas sēdē viens idiots pieteicās”, “administratoru izveidotā mafija izvaro LR un piesmej tās tiesiskumu”, “valsts atkal nopirkusi sūdu uz kociņa par 118 000€?” – šādi un līdzīgi Balmaka izteikumi savukārt atrodami sociālajā tīklā.

Uz šiem izteikumiem Pietiek norādīja kāds lasītājs, un, kā izrādījās, tāpat kā Pietiek līdz tam par to neko nebija zinājusi arī Zvērinātu advokātu padome, kas nu pieprasījusi no Balmaka paskaidrojumus. Pēc to saņemšanas padome lems, vai šo lietu izskatīt ētikas vai disciplinārlietu komisijas sēdē, vai arī atstāt bez izskatīšanas.

ZAP priekšsēdētāja vietniece Guna Kaminska sarunā ar Pietiek uzsvēra, ka viņai personīgi nav pieņemama situācija, ka jebkurš cilvēks, vēl jo vairāk advokāts, internetā atļaujas izteikties nekulturāli. Saņemot jebkuras personas iesniegumu par advokāta necienīgu rīcību, ZAP nekavējoties uz to reaģējot, vispirms, prasot paskaidrojumu.

Kaminska neslēpa, ka padome nav pamanījusi Balmaka izteikumos sociālajos tīklos, jo pati ZAP neesot reģistrējusies nevienā sociālajā tīklā, kā arī izsekot visu advokātu aktivitātēm sociālajos tīklos nav iespējams.

„Padome noteikti prasīs paskaidrojumu. Vienmēr, ja par advokātu saņem informāciju, ka advokāts nav uzvedies cienīgi, tad no advokāta tiek pieprasīts paskaidrojums. Pēc tam tiek skatīts padomes sēdē, un tur arī lemj, vai to izskatīs ētikas komisija vai disciplinārlietu komisija, vai arī advokātu padome to atstās bez disciplinārlietas ierosināšanas. Protams, ir arī gadījumi, kad advokātu padome atbild, ka tur nekāda pārkāpuma nav,” procedūru skaidroja Kaminska, piebilstot, ka katrā gadījumā pats fakts, ka jāsniedz paskaidrojums, pašam advokātam nav patīkams.

Kaminskai neesot pieņemama situācija, ka advokāts internetā var izteikties nekulturāli. „Ja ir iebildumi, tad, lūdzu, izsaki tos konstruktīvā veidā vietā, kur tos var risināt. Ja tā ir intervija, tad varbūt tas ir citādāk, ja pauž viedokli par konkrētu lietu. Pat, ja nemīli to valsti un to procesu, tā nedrīkst darīt,” uzskata ZAP vadītāja vietniece.

 

Avots: Pietiek.com

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar