17 un 16 gadi aiz restēm – par Vaļagina slepkavību Pļavniekos piespriež cietumsodu diviem Lietuvas pilsoņiem

Rīgas pilsētas tiesa Pārdaugavā diviem Lietuvas pilsoņiem par 2022. gadā 11. martā Pļavnieku mikrorajonā, Rīgā, pastrādāto kriminālajās aprindās pazīstamā Genādija Vaļagina slepkavību piespriedusi 17 un 16 gadus cietumā.

Abiem apsūdzētajiem arī piemērota probācijas uzraudzību uz diviem gadiem, informēja prokuratūra.

Šādus sodus minētajā apmērā tiesas debatēs lūdza piespriest apsūdzētajiem arī valsts apsūdzības uzturētājs.

Pirmstiesas kriminālprocesā noskaidrots, ka abi apsūdzētie un viena nenoskaidrota persona ar “Chrysler” markas automašīnu piebrauca pie grilbāra “Ugolok” Brāļu Kaudzīšu ielā, kurā tobrīd atradās Vaļagins. Savukārt cita pirmstiesas kriminālprocesā nenoskaidrota persona novietoja “Opel” markas automašīnu ielas pretējā pusē, lai nepieciešamības gadījumā nodrošinātu rezerves transportu.

Kad Vaļagins izgāja no grilbāra un iekāpa savā automašīnā, viens no apsūdzētajiem – automašīnas “Chrysler” vadītājs – piebrauca Vaļagina automašīnas aizmugurē, nobloķējot izbraukšanu. Tad nenoskaidrotā persona, kura atradās automašīnā “Chrysler”, ar Kalašņikova konstrukcijas triecienšauteni “AK” izdarīja vismaz septiņus šāvienus pa Vaļagina automašīnu.

Otrs apsūdzētais, kurš atradās automašīnā “Chrysler”, pieskrēja pie Vaļagina automašīnas un caur priekšējo pasažieru durvju stiklu ar pārveidotu Makarova konstrukcijas pistoli “ПМ” izdarīja vismaz trīs šāvienus Vaļagina virzienā.

Šāvienu rezultātā Vaļagins izkrita no automašīnas, pēc kā otrs apsūdzētais viņam pieskrēja klāt un iešāva galvā.

Pēc tam apsūdzētie kopā ar abām nenoskaidrotajām personām aizbrauca uz meža masīvu Ropažu novadā, kur sadedzināja slepkavībā izmantoto automašīnu “Chrysler”.

Vienu apsūdzēto Ropažu pašvaldības policija aizturēja jau  slepkavības  dienā, bet otru apsūdzēto Valsts policija aizturēja 2022. gada 29. augustā. Abiem kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums.

Abas personas tiek apsūdzētas par slepkavību organizētā grupā, kā arī šaujamieroču un šaujamieroča munīcijas nēsāšanu un pārvadāšanu bez atļaujas organizētā grupā.

Abi apsūdzētiem ir iepriekš tiesāti par dažādu noziegumu izdarīšanu gan Lietuvā, gan citās Eiropas Savienības valstīs.

Uz apsūdzēto sola sēdušies slepkavības izpildītāji, bet, lai noskaidrotu pārējās Vaļagina slepkavībā iesaistītās personas, no šī kriminālprocesa pirmstiesas procesa laikā atsevišķā lietvedībā tika izdalīts jauns kriminālprocess, kas ir nosūtīts Valsts policijai izmeklēšanas turpināšanai.

Tiesa morālā kaitējuma kompensācijas apmierināja daļēji, nosakot, ka apsūdzētajiem kopumā jāsamaksā cietušajiem 65 000 eiro. Apsūdzētie jau iepriekš cietušajiem samaksājuši 30 000 eiro.

Apsūdzētajiem spriedumu būs iespēja pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Vaļagins savulaik tika notiesāts tā dēvētā Haritonova grupējuma lietā. Augstākā tiesa 1998. gadā Vaļaginam piesprieda 6,5 gadus cietumā ar mantas konfiskāciju, apcietinājuma laikā ieskaitot jau izciesto apgabaltiesas piespriesto soda laiku – trīs gadus.

No apcietinājuma viņu atbrīvoja 2000.gadā jeb nepilnu gadu pirms soda termiņa beigām.

Vaļagins tika atzīts par vainīgu un notiesāts pēc Kriminālkodeksa pantiem par organizētas grupas izveidošanu vai piedalīšanos tajā izspiešanas nolūkā un par ķīlnieka sagrābšanu, ja tas saistīts ar draudiem noslepkavot, nodarīt miesas bojājumus vai tālāk aizturēt šo personu nolūkā piespiest izdarīt kādu darbību vai atturēties no tās, kas ir noteikums ķīlnieka atbrīvošanai.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar