ZZS vērsīsies tiesā pret LTV par liegšanu piedalīties Rīgas domes priekšvēlēšanu debatēs

Viktors Valainis

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) vērsīsies tiesā pret Latvijas Televīzijas (LTV) mēģinājumu liegt partijām vienlīdzīgas iespējas piedalīties Rīgas domes priekšvēlēšanu debatēs, informē ZZS pārstāvji.

ZZS ir saņēmusi informāciju no LTV par to, ka noslēdzošajās debatēs pirms Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām, balstoties uz LTV izstrādātu nolikumu, ZZS pārstāvis netiek aicināts. ZZS uzskata, ka tādējādi politiskajiem spēkiem netiek nodrošinātas vienlīdzīgas iespējas un šo LTV lēmumu apstrīdēs tiesā.

Iepriekš LTV paziņoja, ka uz 28.augusta tiešraides debatēm tiks aicināti to sarakstu līderi, kuru pārstāvētie politiskie spēki saskaņā ar medijos publicētajiem partiju reitingiem uz 24.augustu būs pārsnieguši 4% robežu.

Vairāku publiskotu socioloģisko aptauju rezultāti liecina, ka ZZS atbilst šim nosacījumam, piemēram “Factum” aptauja liecina, ka par ZZS Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās būtu gatavi balsot 6% pilsoņu, bet “Latvijas Faktu” aptauja – 7,8%.

Tagad LTV, izvēloties noslēguma debašu dalībniekus, balstās uz pašu izstrādātu nolikumu un liedz ZZS Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu saraksta līderim Viktoram Valainim piedalīties debatēs, norādīja partiju apvienības pārstāvji. ZZS uzskata, ka šāda LTV rīcība, nepamatoti ierobežojot politisko spēku iespējas uzrunāt sabiedrību un debatēt par Rīgai aktuāliem jautājumiem, rada nevienlīdzīgas iespējas.

“Mēs gatavojam pieteikumu tiesai, jo uzskatām, ka LTV rīcība nav pieņemama un ir nedemokrātiska. Jau pirms Saeimas vēlēšanām bija līdzīgs gadījums, kad tiesa uzdeva LTV mainīt lēmumu un paplašināt debašu dalībnieku loku,” norādīja Valainis.

LTV programmu direktore Rita Ruduša sacīja, ka LTV pagaidām vēl nav oficiāli informējusi partijas par dalību noslēdzošajās debatēs pirms Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām. Pagaidām vēl tiek apstrādāti vēlētāju aptauju dati un šis process noslēgsies trešdien, kad arī tiks izsūtītas oficiālas vēstules partijām. 

“Attiecībā uz ZZS varu atzīt, ka ir notikusi komunikācijas kļūda. No LTV puses bija zvans šai partiju apvienībai par to, ka viņi nav uzaicināti, taču šis zvans bija LTV darbinieka kļūda,” atzina Ruduša. 

Viņa piebilda, ka ZZS atsaukšanās uz 13.Saeimas vēlēšanu debašu precedentu nav korekta, jo šā gada 14.augustā stājies spēkā Administratīvās apgabaltiesas spriedums, kurā prasītāja prasība atzīta par nepamatotu un priekšvēlēšanu debašu rīkošanā LTV nav pieļāvusi pārkāpumus. 

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Faktiņš
Faktiņš

Valdošā pediņu kliķe ir ļoti pārbijusies no ZZS , pat aizliedzot piedalīties savas LTV raidijumā , tas taču ir nedemokrātiski , vai nē Lewit ?