ZZS valdes loceklis Tavars atbalsta marihuānas legalizēšanu medicīniskām vajadzībām

ZZS
Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes loceklis, Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars atbalsta marihuānas lietošanas un audzēšanas legalizēšanu medicīniskām vajadzībām. 
.
Tavars, paužot personīgo viedokli, sacīja, ka par šo jautājumu gan vēl ir nepieciešamas profesionāļu debates un diskusijas sabiedrībā. Tavars arī uzskata, ka ir nepieciešamas diskusijas par marihuānas vispārīgas lietošanas dekriminalizāciju, izvērtējot šāda soļa plusus un mīnusus.
.
Lielākā daļa sabiedrības esot pret to, tāpēc politiķi baidās par to diskutēt, norādīja ZZS valdes loceklis. Viņu gan visvairāk satraucot tas, ka daļa cilvēku nodzeras, pārmērīgi lietojot alkoholu. Šī problēma būtu jārisina. Politiķis atsaucās uz pētījumiem, kas norāda, ka alkohola lietošanai ir krietni lielākas negatīvās sekas.
.
Marihuānas audzēšanai medicīniskām vajadzībām būtu jānotiek profesionāli, drošības iestāžu uzraudzībā, kā arī par šo procesu būtu jāiekasē nodokļi. Tavars norādīja, ka arī Kanādā un Nīderlandē marihuāna tiek lietota medicīniskām vajadzībām. Un nevar teikt, ka šo lēmumu pieņēma neizglītoti cilvēki vai ka tas būtu nācis par sliktu šo valstu tautām. Arī ASV atsevišķos štatos, kur ir liberalizēti marihuānas lietošanas nosacījumi, “nav noticis nekas traks”.
.
Politiķis akcentēja, ka “nav ko baidīties runāt par šo tēmu”, jo būs sliktāk, ja nonāksim līdz tam, ka marihuānas legalizācija tiks veikta tāpat kā Gruzijā ar tiesas spriedumu un par to nebūs notikusi kvalitatīva diskusija. LZP vadītājs neizslēdza iespēju, ka diskusija Latvijā var noslēgties arī ar izšķiršanos neko nemainīt pašreizējā regulējumā.
.
Tavars norādīja, ka pauž personīgo viedokli un prognozēja, ka ZZS savu noraidošo pozīciju par dekriminalizāciju nemainīs, kamēr nebūs notikusi profesionāla diskusija. Zaļās partijas līderis norādīja, ka iekšējo diskusiju politiskajā spēkā par šo jautājumu viņš sāks pēc Saeimas vēlēšanām.
.
Politiķis šo jautājumu aktualizēja savā kontā sociālajā tīklā Twitter,  atsaucoties uz Gruzijas tiesas spriedumu par marihuānas legalizāciju un norādot, ka “arī mums būs par šo jālemj”.
.
Jau vēstīts, ka Gruzijas Konstitucionālā tiesa lēmusi par labu marihuānas lietošanas legalizācijai. Marihuānas lietošana ir darbība, ko aizsargā tiesības uz brīvu personības attīstību, teikts tiesas spriedumā.
.
2015. gadā Saeima  noraidīja iedzīvotāju kolektīvo iesniegumu ar ierosinājumu dekriminalizēt marihuānu.

.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: medicine.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Milda
Milda

Tad jau visiem Pozitivus festivāla skatītājiem būs ārstu zīmes un dūmiņi smaržos !

Arturs
Arturs

Da, da, tagad, pirms vēlēšanām visi sāk visu atbalstīt – katra balss no svara.