Zatlers: Premjera amata kandidātu neveiksmes ir arī prezidenta neveiksmes

Zatlers

Divu premjera amata kandidātu neveiksmes ir arī Valsts prezidenta neveiksmes. Tā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Valdis Zatlers.

Situācijas, kurā Latvija jaunu gadu sāk bez budžeta, nav bijis sen, atzina Zatlers. Tomēr tas nav strupceļš, jo Satversmē ir atrunāta ārkārtas vēlēšanu rīkošanas kārtība un, ja cilvēki nespēj vienoties, par šādu iespēju var domāt, pauda eksprezidents. “Sākumā šķita, ka jauno partiju programmās ir daudz kā kopēja, bet dažu mēnešu laikā esam nonākuši pie tā, ka nevar saprast – ir kaut kas kopējs vai nav,” teica Zatlers.

Saeimas ievēlētajām partijām piemīt ne tikai augstprātīga attieksme, bet arī nezināšana, ko ar iegūto varu darīt. “Kam pieder valsts? Izskatās, ka ne Latvijas pilsoņiem. Pārmaiņas nav atnākušas, un mēs tās tūlīt varam pazaudēt. Ir ļoti vienkārši – ja partijas nav panākušas vienošanās, prezidentam ir pienākums nosaukt savu izraudzīto premjeru,” uzsvēra Zatlers.

Bijušais prezidents gan norādīja, ka viņam nepatīk spekulēt par to, kā līdzīgā situācijā rīkotos pats. “Šis ir prezidenta laiks, viņam process ir jāvada. Divu kandidātu neveiksmes ir arī prezidenta neveiksmes. Domāju, ka būsim guvuši mācību, mēs visi šo laiku atcerēsimies,” pieļāva Zatlers.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
vēlētājsiespējams
vēlētājsiespējams

vilks paēdis unkazadzīva
Lai beidzot būtu valdība ar kuru būtu apmierināts tautas vairākums un būtu izmaiņas ,t.i.,pozitīvas pārmaiņas Latvijā, prezidentam jānominē premjera kandidāts no KPV, bet pretī KPV, atdotu iekšlietu min,/ ,t.i.Gobzemu upurējot/ un to ministriju atdot JKP Jutai vai kādam citam no JKP, tad .valdībā būtu 66 deputāti.
Vislabākais, visdrosmīgakais, visvarošākais premjers būtu Gobzems ,pielaidi noslēpumam varētu pilnvarot E.Rinķeviču,.jo staris ,būdams maisā ,tomēr varēeeeja pildīt ļoti augstu amatu