Vitenbergs atkārtoti kļūst par ekonomikas ministru

Jānis Vitenbergs

Saeima ceturtdien no jauna apstiprināja Jāni Vitenbergu (NA) ekonomikas ministra amatā. “Par” Vitenberga atgriešanos amatā balsoja 56 deputāti. 

Vitenbergs, atkārtoti kļūstot par ekonomikas ministru, apņēmies novest līdz galam iesāktos darbus un veicināt mājokļu pieejamību.

Uzrunājot Saeimas deputātus, Vitenbergs izcēla iepriekš paveikto Covid-19 krīzes mazināšanā, izveidojot dažādas atbalsta programmas uzņēmumiem un darba ņēmējiem, kā rezultātā ir uzlabojušās Latvijas ekonomikas turpmākās izaugsmes tendences.

Viņš atzina, ka Covid-19 krīzē Ekonomikas ministrija “izkustināja no nulles punkta” virkni jaunu virzienu un programmu, kas ilgstoši netika risinātas. “Ja Saeima šodien mani atbalstīs, jaunajam Vitenbergam būs iespēja līdz galam novest to, ko iesāka vecais Vitenbergs,” uzsvēra politiķis.

Starp darāmajiem darbiem ministra amatā Vitenbergs izcēla mājokļu pieejamības jautājuma risināšanu. Viņš atzina, ka no Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda pieejamie 40 miljoni eiro neatrisinās pilnībā mājokļu pieejamību, tomēr kopā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Finanšu ministriju sākts darbs pie visaptveroša fonda izstrādes, kas šo problēmu varēs risināt arī ilgtermiņā.

Vitenbergs arī uzsvēra, ka viņa uzdevums būs veicināt eksportu. Pēc viņa teiktā, Latvijas eksporta portfelis ir uzlabojams, tādēļ jau tagad tiek strādāts pie fonda izveides lielu investīcijas projektu attīstīšanai un izveidošanai.

Noslēdzot uzrunu, Vitenbergs deputātiem uzsvēra, ka viņš ir gatavs turpināt darbu un novest līdz galam iesāktos darbus.

Jau ziņots, ka Saeima šodien lemj par Marijas Golubevas (AP), Gata Eglīša (JKP), Jāņa Vitenberga (NA) un Anitas Muižnieces (JKP) apstiprināšanu ministru amatos.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar