Viņķele noliks Saeimas deputātes mandātu

Ilze Viņķele

Ilze Viņķele (Par) nākamnedēļ noliks Saeimas deputātes mandātu saistībā ar gaidāmajām mācībām ASV, Arizonas universitātes Makeina institūtā. Par to politiķe paziņojusi ierakstā savā blogā.

«Savu Saeimas darba ciklu noslēgšu nākamnedēļ. Vēlos vēl novadīt pirmo Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdi rudens sesijā, kurā ceru, ka varēsim apstiprināt vēsturisku lēmumu – Latvijas Evaņģēliski Luteriskās baznīcas un Vācu Evaņģēliski Luteriskās baznīcas Latvijā vienošanos par kopīgām īpašumtiesībām uz Svētā Pētera baznīcu,» pauž politiķe.

Pagaidām politiķe vēl nevarot atbildēt uz jautājumu, vai kandidēs nākamajās Saeimas vēlēšanās, jo gads esot ilgs laiks.

«Mana mājvieta turpmāko gadu būs Starptautiskais Republikāņu institūts Vašingtonā. Būs iespēja apgūt labāko praksi par sieviešu un jauniešu iesaisti politikā, darbu ar vēlētajiem, satura definēšanu partiju programmās, politisko ētiku un daudzus citus jautājumus, kas būs ne vien Latvijas politiku kopumā, bet arī «Kustības Par!» izaugsmi noteicoši,» informē politiķe.

Vēl vakar Viņķele aģentūrai LETA neatbildēja uz jautājumu, vai plāno doties studēt uz ASV. Arī iepriekš deputāte izvairīgi atbildēja, uzsverot, ka ziņos brīdī, kad būs jaunumi. Viņķele šodien apgalvoja, ka tikai īsu laiku pirms bloga publicēšanas saņēmusi attiecīgo apstiprinājumu par mācībām ASV.

Šorīt Saeimā nebija saņemts Viņķeles iesniegums par mandāta nolikšanu.

Viņķele vada Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisiju. Savulaik Viņķele darbojās labklājības ministres amatā Valda Dombrovska valdībā, iepriekš pildīja Finanšu ministrijas parlamentārās sekretāres pienākumus.

Nesen viņa ar vēl četriem parlamentāriešiem izstājās no «Vienotības», bet turpināja strādāt tās Saeimas frakcijā.

Ilze Viņķele ir viena no iepriekšējās nedēļas nogalē izveidotāspartijas «Kustība Par!» dibinātājām.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
nu re
nu re

stipendiāte…