Veselības ministrija prasa piešķirt vēl 1,45 miljonus vakcinācijas procesa pārvaldībai

Daniels Pavļuts

Informācijas tehnoloģiju (IT) risinājuma izveidei vakcinācijas pret Covid-19 procesa pārvaldībai plānots piešķirt 1,45 miljonus eiro, liecina Veselības ministrijas (VM) sagatavotais rīkojumu projekts, par ko ceturtdien plāno lemt valdība.

Finanšu ministrijai no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem tiek lūgts piešķirt VM padotības iestādei Nacionālajam veselības dienestam finansējumu ne vairāk kā 1 450 330 eiro apmērā, lai nodrošinātu vakcinācijas sistēmas efektīvu darbību, kā arī ērtu un elastīgu vakcinācijas procesu, izveidojot speciālu IT risinājumu vakcinācijas procesa pārvaldībai.

Iecerēts, ka IT risinājums vakcinācijas procesa pārvaldībai ietvers agrīno pieteikšanos vakcinācijai, iepriekšējo vakcinējamo sarakstu, vakcinācijas kabinetu kapacitātes un darba laiku pārvaldību, vienoto rindu veidošanu, saziņu ar vakcinējamiem, vakcīnu piegādes plānošanu, loģistikas organizāciju un krājumu vadību. Paredzēts, ka šāds risinājums ievērojami atvieglos Slimību profilakses un kontroles centra darbu.

VM uzsver, ka IT risinājums optimizēs procesus arī pašā vakcinācijā. “Tas nodrošinās administratorus ar iepriekš sagatavotiem datiem un samazinās ievades operāciju skaitu līdz minimumam, kas nepieciešams, lai reģistrētu vakcinēšanas faktu,” teikts VM sagatavotā rīkojumu projekta anotācijā.

Paredzēts, ka sistēma sagatavos nepieciešamās atskaites, kā arī paredzēta datu apmaiņu ar ārstniecības iestāžu informācijas sistēmām un e-veselības sistēmu, kā arī tiks nodrošināta masu apjoma datu ievade un iegūšana.

VM normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā būs arī jāsagatavo un jāiesniedz Finanšu ministrijai pieprasījums par līdzekļu piešķiršanu atbilstoši faktiski nepieciešamajam apmēram.

Savukārt finanšu ministram būs jāinformē Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju par plānotajām apropriācijas izmaiņām un, ja komisija piecu darbdienu laikā no attiecīgās informācijas saņemšanas dienas nav iebildusi pret to, tad jāveic apropriācijas izmaiņas.

Kā zināms, 18.janvārī tika izsūtīts uzaicinājums IT nozares uzņēmumiem līdz 20.janvārim iesūtīt apliecinājumu par gatavību izstrādāt vakcinācijas IT sistēmu. 22.janvārī IT nozares ekspertu darba grupa prezentēja izstrādātas prasības ieinteresētajiem IT nozares uzņēmumiem, savukārt 25.janvārī ieinteresētie IT uzņēmumi prezentēja savus piedāvātos risinājumus.

VM pagaidām gan vēl nav sniegusi informāciju, vai IT sistēmas izstrādātājs jau ir izraudzīts. Tika izveidota brīvprātīgo IT nozares ekspertu darba grupa, kura izstrādāja IT sistēmas prasības vakcinācijas procesa efektīvai pārvaldībai, savukārt Valsts reģionālās attīstības aģentūra sniedza atbalstu iestrādājot šīs prasības detalizētākās tehniskās specifikācijās. Balstoties uz šīm prasībām, tika veikta tirgus izpēte un sarunas ar potenciālajiem piegādātājiem.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: nra.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Frīda
Frīda

Ja vajadzīgs speciāls Birojs vakcinācijas nodrošināšanai, tad jāsamazina Veselības ministrijas budžets par šo summu. Kāpēc mums nodokļu maksātājiem jāmaksā dubultā – gan ministrija jāuztur (kuras funkcijās ir šī procesa nodrošināšana), gan Birojs.

Andris
Andris

Lietuvā , Igaunijā valsts vakcinācijas funkcijas veic Veselības ministrijas , pat vakcīnas sagādā !

Daniels
Daniels

bet kāpēc nepagrābt 640 000 euro ?

Tukupuku
Tukupuku

Un pasakiet vēl, ka tas pandēmijas histēriskais mīts, netiek mākslīgi uzturēts….. nu tak grābj to naudu ar lāpstām… redz, cik ātri saskaitļoja, ka vajag vel pusotru ļamu…. un ticu, ka vēl prasīs, jo NEPAREDZĒTIEM gadījumiem ir speciāls budžets, kuru var tērēt bezjēgā…..

prokurors Vioriks
prokurors Vioriks

vai ta ble parūku nevar nopirkt ibio paskatjes uz sevi spoguli

apetīte augoša
apetīte augoša

re kā smaklais birojiņš jau darbojas un apetīti uzrāda labu labo līdz 1,5 milj € neaivikla kārtējā īpaša e-veselība potēšanai, tad vēl… kaisam ražīgāk par sāli te Paristu dzirnās…

Anita
Anita

Maksājiet ģimenes ārstiem un māsiņām par vakcināciju un viss notiks. Visi, kas gribēs vakcinēties 3 mēnešos varēs to izdarīt protams, ja būs vakcīnas. Poliklīnikās taču arī veido rindu pie speciālistiem. Kāpēc ieguldīt vēl 5 miljonus jaunu struktūru veidošanai, ja var piemaksāt jau esošajai. Bet tas laikam neatbilst politisko partiju interesēm, izkārtot saviem biedriem labi apmaksātas darba vietas.