VDD izbeidz visus kriminālprocesus par iespējamām nelikumībām RD ārkārtas vēlēšanās

vēlēšanas

Valsts drošības dienests (VDD) izbeidzis visus četrus kriminālprocesus par iespējamām nelikumībām Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās.

Ņemot vērā, ka ar 14.septembra Administratīvās apgabaltiesas spriedumu neapzīmogotās un nekorekti apzīmogotās vēlēšanu aploksnes atzītas par derīgām un tajās esošās balsis pieskaitītas kopējiem vēlēšanu rezultātiem, vēlētājiem tika atjaunotas viņu konstitucionālās tiesības piedalīties Rīgas domes vēlēšanās, skaidro VDD.

Ņemot vērā, ka tiesas sprieduma rezultātā novērstas iespējamās kaitīgās sekas, VDD izbeidza trīs saistībā ar neapzīmogotajām un nekorekti apzīmogotajām aploksnēm sāktos kriminālprocesus noziedzīga nodarījuma sastāva trūkuma dēļ.

Arī no Valsts policijas pārņemtais kriminālprocess par iespējamu kavēšanu realizēt vēlēšanu tiesības izbeigts, jo izmeklēšanas gaitā netika konstatēts noziedzīga nodarījuma sastāvs.

VDD atbilstoši savai kompetencei veica informācijas pārbaudi saistībā ar neapzīmogotajām un nekorekti apzīmogotajām vēlēšanu aploksnēm atsevišķos iecirkņos.

Ņemot vērā, ka turpmāka apstākļu noskaidrošana bija iespējama tikai ar kriminālprocesa līdzekļiem un metodēm, VDD sāka trīs kriminālprocesus. Kriminālprocesi bija sākti saskaņā ar Krimināllikuma pantu par valsts amatpersonas bezdarbību.

Papildus VDD pārņēma lietvedību vienā Valsts policijas sāktā kriminālprocesā saistībā ar aizdomām par iespējamu kavēšanu realizēt vēlēšanu tiesības. Valsts policijas vēlēšanu dienā ierosināja minēto kriminālprocesu, jo kādas sievietes paraksts par dalību vēlēšanās bija jau reģistrēts citā vēlēšanu dienā.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar