Valsts nauda savējiem?Šuplinska par “Tava klase” izpildproducentu izraudzījusies savu partijas biedru

Šuplinska

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pieprasījis rakstveida paskaidrojumu izglītības ministrei Ilgai Šuplinskai (JKP) par to, kā pieņemti lēmumi attālināto mācību projekta “Tava klase” īstenošanā televīzijā un kāpēc par šī projekta izpildproducentu izraudzīts ministres partijas biedrs Andris Gross, vēstīja raidījums “TV3 ziņas”.

Attālināto mācību televīzijas satura izveide “Tava klase” un pārraidīšana kanālos “ReTV” un “Sporta centrs” valstij izmaksā 365 000 eiro. Latvijas Televīzija paudusi neapmierinātību, kāpēc, kad idejai nauda parādījās, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) projekta īstenošanu nepiedāvāja sabiedriskajam medijam.

Tikmēr premjers Kariņš pieprasījis paskaidrojumu ministrei Šuplinskai par to, kā par projekta izpildproducentu kļuvis ministres partijas biedrs Gross.

Lai arī viņam personīgi autoratlīdzībā par apjomīgo divu mēnešu projektu ietāmēta salīdzinoši neliela summa – 4800 eiro pirms nodokļu nomaksas, sabiedrībai, pēc premjera domām, varot rasties jautājumi.

Gross ir bijis Šuplinskas padomnieks, bet patlaban ir JKP Saeimas deputāta Reiņa Znotiņa palīgs. Znotiņš ir arī IZM parlamentārais sekretārs, kurš esot ieteicis Grosu šim projektam.

“Konkrētais gadījums neatbilst labas pārvaldības principiem, aicinu ministri to skaidrot sabiedrībai, kā arī sagaidu ministres rakstveida paskaidrojumu. Šajos apstākļos īpaši svarīgi ir kliedēt jebkādu šaubu ēnu par iepirkumiem ne tikai no juridiskā, bet arī ētiskā aspekta, tādēļ aicinu visus ministrus tam pievērst īpašu uzmanību,” norādīja Kariņš.

Lai turpmāk novērstu bažas un aizdomas valsts iepirkumos, premjers uzdevis ministrijām ievērot Valsts kontroles ieteikumus, rīkojoties ar valsts finansējumu ārkārtējās situācijas laikā. Tāpat dots rīkojums nodrošināt iepirkumu procedūru caurskatāmību, tos publicējot.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) konkrētajā “Tavas klases” gadījumā nesaredz interešu konfliktu, taču IZM esot vajadzējis piedomāt par labas pārvaldības principiem.

“Jautājums ir, vai tas veicina sabiedrības uzticību? Tas paliek atklāts jautājums, jo tieši šobrīd ir svarīga sabiedrības uzticība valsts pārvaldei. Mēs to vērtētu, – tā nav labā prakse. Protams, šādā ārkārtējā situācijā var uzrunāt un savus pakalpojumus piedāvāt. Ja lēmums ir bijis vienpersonisks, tad tam apakšā ir jābūt ļoti stingram pamatojumam, kas ir atklāts un sabiedrībai pieejams,” “TV3 ziņām” norādīja KNAB 1.pārvaldes priekšniece Anna Aļošina.

Ministres Šuplinskas viedokli “TV3 ziņām” neizdevās uzzināt, jo viņas preses padomnieki neesot atraduši laiku intervijai.

Reinis Znotiņš (JKP) , Saeimas deputāts, IZM parlamentārais sekretārs

Taču Šuplinskas partijas biedrs, IZM parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš skaidroja, ka ministrija projekta “Tava klase” režisora un producenta pienākumus uzticējusi Grosam nevis partejiskās piederības dēļ, bet gan, novērtējot viņa profesionālās prasmes.

Grosam esot pieredze kino režijā un aktierspēlē, viņš strādājis televīzijā. Turklāt no ministrijas citiem uzrunātajiem vienīgi Gross bijis gatavs projektu īstenot tik ierobežotā laikā, tādā apjomā un kvalitātē.

Kā zināms, Covid-19 pandēmijas dēļ īstenoto attālināto mācību laikā izveidotā projekta “Tava klase” satura veidošanā iesaistīti vairāk nekā 70 skolotāji no visas Latvijas. Palīdzību skolotājiem projektā ir snieguši vairāki sabiedrībā zināmi cilvēki, dziedātāji un mākslinieki.

Projektu īsteno IZM sadarbībā ar iniciatīvas grupu “Vecāki par labāku izglītību”, paredzot oriģināla mācību satura izveidi un tā pārraidīšanu bezmaksas televīzijas platformās “ReTV” un “Sportacentrs.com TV”. Projekta tehnoloģiskie partneri ir “Telia Latvija” un “Veset”, kas nodrošina kanālu izspēles pakalpojumus, kā arī apraidi internetā, platformā “tavaklase.lv”.

“Kultūršoks” sižetu var noskatīties ŠEIT.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
buldozers
buldozers

naudas plūsmu kontroleju gatavs kampienam

koplīgums
koplīgums

atlaišanas pabalsta izmaksa, kuras apmēru nosaka Darba likuma 112. pants, ir saistīta ar uzteikumā norādīto pamatojumu – uz kuru no Darba likuma pantiem pamatojoties uzteikums ir darbiniekam iesniegts.

horo
horo

Vajag taču titrus lasīt – tur nepārprotami norādīts, ka idejas autore ir pati ministre! Tāds viedums atcere’ties TV stundas un eksāmenu uzdevumus pirms 35-40 gadiem. ne katram tas ir dots, par to naudas sashēmošansa sideja- tad gan oriģināls JKP produkts Cita lieta- cik ētiski ministrei sevi visur iesmērēt… bet, ja partija liek… pārleicība kā bomis … čiku kaļot pa nodokļu maksātāju naudu Par to feministu pulciņš starā

pārgatavojusies
pārgatavojusies

(LU) aizgājušais Administrācijas vadītājs Ansis Grantiņš, LU rektora biroja vadītāja Alma Eihentāle, Studiju attīstības un pārvaldības pilnveides programmas vadītāja Jūlija Stare un Akadēmiskā centra attīstības programmas vadītāja Gunta Rača kompensācijās saņems ap 53 000 eiro,
bitītes atpakaļ muižā un čakli sūc medu no siles

staros
staros

Vai tad vēl saņems? Ja nu vienīgi rektors dziļā mīlestībā pieņems uz nedēļu darbā, lai kompensācijas te atkal saņemtu. Lems jau tikai Rača ar Ērgli un būs vien jāmaksā un jāpārkārtojas

ērce
ērce

Diemžēl, “savējie” vienmēr dabūs priekšroku. Tā tas ir bijis visās zemēs, visos laikos. Varam vienīgi censties likt uzsvaru vairāk un kvalifikācijām un pieredzi nekā uz “sakariem”. (Agrāk to sauca par “onkuļu” būšanu, tagad — par “kursabiedru” bīdīšanu.)

vienmēr gatava
vienmēr gatava

Bezkompromisa tiesiskumā partijas lēmumi-tautas lēmumi. Kā zvaniņš nozvanīja- tā nobira. Ne velti to nēsā ap kaklu savas armijas plintniece