Valdis Dombrovskis saņēmis 6 miljonu eiro kukuli, ziņo spāņu prese

Valdis Dombrovskis

Latvijas bijušais premjers Valdis Dombrovskis saņēmis sešu miljonu eiro kukuli par atbalsta paušanu Katalonijas neatkarībai, atsaucoties uz Spānijas policijas ziņojumu, vēsta spāņu žurnāls “Interviu“.

Tostarp kataloņu interneta vietne “El Món” norāda, ka Eiropas Komisija (EK) noraida žurnāla publicētās apsūdzības, uzsverot, ka tās ir pilnīgi nepamatotas.

“Interviu” atgādina Dombrovska izteikumus 2013.gadā, kad viņš bija Latvijas premjerministrs. Uz Katalonijas valdībai piederošās ziņu aģentūras “Agencia Catalana de Noticies” jautājumu, vai Latvija atzītu Katalonijas neatkarību, Dombrovskis toreiz atbildējis, ka “teorētiski, ja process ir leģitīms, kāpēc ne?”.

Atsaucoties uz politiķim pietuvinātiem avotiem, žurnāls norāda, ka par šo izteikumu, kā arī samaksu par to, iepriekš notikusi vienošanās. Savukārt Spānijas policijas Izlūkošanas nodaļa pēc vairāku mēnešu darba norādījusi, ka tai ir droši ticami avoti, lai apgalvotu, ka summa, par kuru notikusi vienošanās, bijusi tieši seši miljoni eiro, kaut arī prasītais apjoms būtu varējis sasniegt desmit miljonus. Vienošanās tehnisko pusi esot pildījusi Dombrovska uzticības persona, viņa padomniece Sandra Bukane.

Tostarp “El Món” vēsta, ka EK noraida pret Dombrovski vērstās apsūdzības. “Mums nav komentāru šiem apvainojumiem, kas ir pilnīgi nepamatoti,” norādījuši EK pārstāvji.

2013.gada septembrī kataloņu sabiedriskā ziņu aģentūra “Agencia Catalana de Noticies” vēstīja, ka Dombrovskis paudis netiešu atbalstu Katalonijas neatkarības centieniem. Vēlāk Spānijas ārlietu ministrs Hosē Manuels Garsija-Margaljo izsaucis uz konsultācijām Latvijas vēstnieku Spānijā Jāni Eichmani, kurš tikšanās laikā norādījis uz Dombrovska intervijas tendenciozu interpretāciju.

Kataloņu ziņu aģentūras pārstāve Laura Pusa uzsvērusi, ka aģentūras ziņā bijuši precīzi citāti. Arī Dombrovskis par aģentūras rakstu neesot sūdzējies.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Interviu

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Mulkis
Mulkis

Nav dumu bez uguns,varbut netika ar kadu dalijies?

Ceplis
Ceplis

Žēl Valda. Daudz nelietibu sastradajis, tomer žēl.

agris
agris

nu var drosi vaakties pensijaa