Vakcinēšanās dēļ saiet matos Bordāns un Strupišs

Bordāns, Strupišs

Vakcinēšanās dēļ saasinājies tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) un Augstākās tiesas vadītāja Aigara Strupiša konflikts – pārmetot nostāšanos dezinformācijas izplatītāju pusē, Bordāns paziņojis par neuzticēšanos Strupišam, bet Augstākās tiesas vadītājs izteicis aizdomas par Bordāna centieniem angažēt tiesu, vēsta TV3 Ziņas.

Asa vārdu apmaiņa starp tieslietu ministru Jāni Bordānu un Augstākās tiesas vadītāju Aigaru Strupišu 29. oktobrī izvērtās Tieslietu padomes sēdē, spriežot, kā valdības rīkojums par obligātu vakcinēšanos valsts pārvaldē ietekmēs tiesu sistēmā strādājošos.

Bordāns Strupišam pārmeta, ka pandēmijas laikā, kad ik dienu dzīvību zaudē desmitiem cilvēku, viņš sabiedrību neaicina vakcinēties. Ministra ieskatā, tas nāk par labu tiem, kuri izplata dezinformāciju par potēm.Jānis Bordāns (JKP), tieslietu ministrs

“Jūs lejat ūdeni uz šo faktiski valstij nelojālo cilvēku dzirnavām. Es nevaru uzticēties šādam Augstākās tiesas priekšsēdētājam, ja tā godīgi man jāsaka.”

Savukārt Strupišs, kurš neatklāj, vai pats ir vakcinējies, uzsvēra, ka publiski neiestājas ne par, ne pret potēšanos. Viņš to pamato ar neitralitātes ievērošanu, jo tiesai būs jāskata sūdzības par pienākumu vakcinēties.

Aigars Strupišs, Augstākās tiesas priekšsēdētājs: “Man rodas tāds priekšstats, ka izpildvara grib ministra personā angažēt tiesu. Dabūt tādu kā indulgenci, lai tiesa, iesaistoties šajā politiskajā diskusijā un ieņemot vienu pozīciju, kā saka, noņem to slogu no valdības, kad, ja kaut kas tiks apstrīdēts tiesā, tad tiesai būs grūtāk kaut ko nospriest pret valdības vienu vai otru pasākumu.”

Tikmēr Satversmes tiesas priekšsēdētāja nevairās sabiedrību aicināt vakcinēties, lai gan arī viņai būs jāskata sūdzības.

Sanita Osipova, Satversmes tiesas priekšsēdētāja: “Satversmes tiesa šobrīd masveidā saņem pieteikumus par tām normām, kas izdotas ārkārtas stāvoklī šobrīd konkrēti. Bet, ja mēs runājam par šodienas tēmu, tad viennozīmīgi tiesnesis – tas ir standarts, kam cilvēki līdzinās. Un šajā situācijā vakcinēties ir pilsoniski atbildīgi.”

Kā norādīja tiesneši, par attieksmi pret vakcinēšanos visspilgtāk liecina viņu rīcība.

Ilze Celmiņa, Rīgas apgabaltiesas tiesnese: “Statistika ir nepārprotama. Un tā jau ir attieksmes paušana. Ar 96% tiesnešu un 98% prokuroru ir parādīta attieksme par vakcināciju, un tas, ka mēs neuzskatām, ka mēs stāvam ārpus likuma.”

Tieslietu padome secinājusi, ka pienākums potēties ir saistošs arī tiesnešiem. Savukārt, kādas sekas draudēs nevakcinētajiem tiesnešiem, būs jāvērtē individuāli – likumos paredzētajā kārtībā, lai nepārkāptu tiesu varas neatkarību.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
gf
gf

Bordānam jau sen ir izšauti korķi. Nevajag ņemt par pilnu ;)

circenis
circenis

Kā var neņemt par pilnu mērkaķi ar granātu?

garāmgājējs
garāmgājējs

“… šo faktiski valstij nelojālo cilvēku dzirnavām.”
déjà vu?
Vēl nedaudz un atgriezīsies terminoloģija – “tautas ienaidnieks” un tml?